Jak zabezpieczyć ścianę przed obijaniem krzesłami?

Jak zabezpieczyć ścianę przed obijaniem krzesłami?

Dziury w ścianie, zarysowana powierzchnia, zdarty kolor, plamy – znasz to? Na pewno wielu z nas zaskoczyły zniszczenia, jakie mogą uczynić krzesła. Niepozorna aranżacja jadalni lub salonu ze stołem może dostarczyć wielu zmartwień. Wystarczy, że postawisz przy ścianie stół z krzesłami – owszem, zyskasz w ten sposób wiele miejsca na środku pomieszczenia, ale jednocześnie częste odsuwanie krzeseł może prowadzić do otarć i odpryśnięć farby. Zastanawiasz się, jak zapobiec zniszczeniom? Jak dobrze zabezpieczyć ściany przed krzesłem i czym są odbojniki na ścianę? Tego dowiesz się z poniższego artykułu.

Zabezpieczenie ścian przed obijaniem - czego użyć?

Nie trzeba uciekać się do drastycznych środków. Oczywiście, warto w trakcie planowania remontu uwzględnić ustawienie stołu i krzeseł i zamiast tradycyjnej farby wybrać np. płytki ścienne czy winylową tapetę. Choć boazeria wydaje się być reliktem przeszłości, wiele osób nie rezygnuje z niej właśnie z praktycznych względów. Dziś przypominają duże płyty drewniane i mają nowoczesny charakter – na pewno warto je rozważyć. Inną opcją jest farba tablicowa, na której nie widać zarysowań i ma inne wykończenie, bardziej odporne na uszkodzenia. Jest też świetnym pomysłem na tworzenie tygodniowego menu, zostawiania miłych wiadomości i miejscem do zabawy w kalambury. Ostatecznie możesz się zdecydować na stylową ścianę z kamienia lub cegły. Ale czy to wszystkie możliwości zabezpieczenia ścian przed obijaniem? Oczywiście, że nie!

Co jednak, gdy remont się zakończył lub stół zmienił miejsce np. na potrzeby kolacji świątecznej i usadzenia większej liczby gości?

Czym są odbojniki na ścianę?

Nowe pojęcie z zakresu architektury? Ależ nie! To profesjonalna nazwa na panele, które montuje się na drzwiach lub ścianach, które znamy z obiektów często używanych – ze szpitali, szkół, hoteli. Ich celem jest zabezpieczenie ścian przed obijaniem – przez krzesła lub drzwi. Zadaniem tego elementu jest też ochrona powierzchni przed przypadkowym uderzeniem, zarysowaniem lub zabrudzeniem, a także jako maskownica na uszkodzone fragmenty ściany.

Odbojnice ścienne to profesjonalne i skuteczne narzędzie do zabezpieczenia ściany bez ingerencji w wystrój wnętrza. Mało tego! Niektóre wprawdzie są dyskretne, ale dla miłośników designu również przygotowano odbojniki na miarę nowoczesnych rozwiązań. Te niewielkie przedmioty wykonane zostały z najwyższej jakości, niezwykle wytrzymałych materiałów służących przez wiele lat, np. akrylu. Na rynku można znaleźć odbojniki ze stali nierdzewnej, dodatkowo wytrzymałej na czyszczenie środkami chemicznymi – te rozwiązanie może wkomponować się w wystrój loftu.

[product id="641, 584, 559, 511, 434,411" limit="4" slider="true" onlyAvailable="true"]

Skoro wiesz już jak zabezpieczyć ścianę przed obijaniem krzesłami to możesz zacząć rozglądać się za idealnymi krzesłami. Może znajdziesz je w naszej ofercie? Przygotowaliśmy dla Ciebie krzesła do salonu, prowansalskie, scandi; drewniane, z miękkim, piankowym siedziskiem – jakie chcesz. Oprócz nich warto wybrać odpowiedni model stołu. Pomoże w tym nasz przewodnik „Serce domu – drewniany stół”.

Zabezpieczenie ściany przed krzesłem - podsumowanie

Już wiemy czym są odbojniki na ścianę i jaką rolę pełnią, teraz podsumujemy i odpowiemy na zadane w tytule pytanie „Jak zabezpieczyć ścianę przed obijaniem krzesłami?”. Możesz wybrać opcję paneli, płytek ściennych, specjalistycznej farby, odpornej na uszkodzenia lub postawić na praktyczne odbojniki. Jeżeli jesteś już przygotowany pod kątem bezpieczeństwa i zachowania estetyki wnętrza na dłużej, przydałoby się kilka podpowiedzi dotyczących aranżacji. Znajdziesz je na naszym blogu we wpisach „Jak dobrać krzesła do jadalni? Sprawdź!” lub „Jak urządzić salon z jadalnią? Sprawdź inspiracje!”

Nie sposób uniknąć błędów podczas aranżacji mieszkania. Mamy więc nadzieję, że z naszym poradnikiem unikniesz właśnie tego, który może dosłownie odbić się na Twoich ścianach. Na jakie rozwiązanie ostatecznie się zdecydujesz? Jeżeli zechcesz się podzielić, jak wygląda Twoja jadalnia, prześlij zdjęcia na adres marketing@meblekatmandu.pl. Tymczasem, życzymy dużo radości z tworzenia praktycznej i efektownej aranżacji jadalni lub salonu.

Sprawdź inne artykuły na naszym blogu:

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium