Jak wkomponować stary kredens? Sprawdź!

Jak wkomponować stary kredens? Sprawdź!

W ostatnim czasie coraz większą popularność zyskują meble z tak zwanej „drugiej ręki”, czyli używane. Wynika to między innymi z faktu, że nasza świadomość ekologiczna nieustannie wzrasta i coraz więcej osób decyduje się na nie kupowanie nowych produktów. Innym powodem jest chęć posiadania niepowtarzalnych starych mebli, które idealnie sprawdzą się do zaaranżowania wnętrza w stylu vintage. W dzisiejszym wpisie dowiesz się, jak wkomponować stary kredens we współczesne wnętrze!

Kredens retro - jak znaleźć mu miejsce w nowoczesnym wnętrzu?

Kredens retro można znaleźć w tak zwanych vintage shop’ach, gdzie znajdziesz się różne meble z „drugiej ręki”. Czasami można znaleźć tam prawdziwe perełki i warto zaglądać do takiego sklepu co jakiś czas bez konkretnego celu – zwłaszcza, jeśli renowacja starych mebli to coś, czym się interesujesz. Wybierając stare meble, należy zwrócić uwagę na jakość ich wykonania i materiał – kredens pokojowy wykonany z naturalnego drewna można śmiało odnowić i odmalować. Meble drewniane bez przeszkód nadają się do renowacji.

Jak wkomponować stary kredens do nowoczesnego wnętrza? Pamiętaj, że współczesne wnętrza coraz częściej wykorzystują mieszaninę różnych stylów, dlatego kredens retro sprawdzi się niezależnie od tego, czy znajdują się tam już inne meble o trochę innym wyglądzie. Co więcej, kredens pokojowy może być nawet innego koloru niż pozostałe meble. Tak więc mieszanie kolorów jest jednym ze sposobów na to, jak wkomponować stary kredens w nowoczesnym wnętrzu. Drugim sposobem jest odnowienie go i dopasowanie (chociaż kolorystycznie) do pozostałych mebli we wnętrzu. W tym celu można użyć identycznych uchwytów do mebli, żeby nadać im spójnego wyglądu.

[product id="155, 421, 391, 128, 87,215" limit="4" slider="true" onlyAvailable="true"]

Kredens pokojowy a kuchenny - główne różnice

Wiesz już, jak wkomponować stary kredens w nowoczesne wnętrze. Skupmy się jeszcze na tym, jakie różnice istnieją między kredensem kuchennym a pokojowym. Stare kredensy kuchenne są zazwyczaj szersze i oprócz szafek dolnych oraz górnych posiadają specyficzny blat, który może stanowić dodatkową przestrzeń w formie blatu. W takim miejscu najczęściej kładzie się słodkie rzeczy, kawę, herbatę oraz sprzęty - np. ekspres do kawy czy robot kuchenny. Często w kredensach kuchennych rezygnuje się z szyb, ponieważ utrzymanie ich w czystości jest bardziej pracochłonne. W przypadku kredensów pokojowych – ich wygląd jest bardziej minimalistyczny. Są zazwyczaj mniejsze i zdecydowanie pozbawione są dodatkowego blatu. Kredensy salonowe, np. kredens prowansalski może mieć część półek za szkłem a część zamkniętych. Ilość dostępnych na rynku form witrynek i kredensów sprawia, że każdy jest w stanie wybrać coś dla siebie. Uzupełnieniem witryny jest nadstawka, która pozwala wyglądem upodobnić mebel do kredensu kuchennego.

Mamy nadzieję, że wpis dotyczący tego, jak wkomponować stary kredens w nowoczesne wnętrze okazał się pomocny. Po więcej poradników zapraszamy na naszego boga, na którym pojawiają się regularnie nowe treści.

Sprawdź inne artykuły na naszym blogu:

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium