Jak dobrać krzesła do jadalni? Sprawdź!

Jak dobrać krzesła do jadalni? Sprawdź!

Jadalniany stół powinien tworzyć spójną całość z dobranymi do niego krzesłami oraz pozostałymi meblami w salonie. Jeśli ciekawi Cię, jak dobrać krzesła do jadalni, przeczytaj poniższy wpis! Przygotowaliśmy zbiór najważniejszych inspiracji oraz wskazówek.

Jakie krzesła wybrać? Słowo o rodzajach krzeseł

W tym wpisie dowiesz się, jak dobrać krzesła do jadalni zarówno pod kątem materiału wykonania oraz stylu. Nie zabraknie również informacji o tym, jak dobrać wysokość krzesła do stołu. Zapraszamy do lektury!

Naszą pierwszą wskazówki radą dotyczącą tego, jak dobrać krzesła do jadalni jest postawienie na jakość. Jeśli zależy Ci na tym, by w Twojej jadalni znajdowało się wyposażenie, które zostanie tam na wiele lat i nie będzie po nim widać upływu czasu, zdecyduj się na meble wykonane z naturalnego drewna. Meble drewniane są trwałe, odporne na uszkodzenia mechaniczne, a ich wygląd wraz z upływem czasu szlachetnieje, jeśli będziesz o nie odpowiednio dbać. W wielu sklepach znajdziesz gotowe zestawy, czyli drewniany stół oraz dopasowane do niego drewniane krzesła. Zakupienie stołu od razu wraz z krzesłami jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ zapewnią one spójny wygląd całego pomieszczenia. Są jednak osoby, które chciałyby urządzić salon trochę inaczej. Szczególnie w stylu rustykalnym popularnym rozwiązaniem dotyczącym tego, jakie krzesła wybrać jest łączenie stylów oraz kolorów. Taka opcja jest również odpowiednia dla osób, które nie chcą kupować nowych mebli, a pragną dać drugie życie swoim starym meblom. I takim sposobem dębowy stół do jadalni może stać w towarzystwie białych, czy nawet błękitnych lub szafirowych krzeseł wykonanych z drewna. Oprócz tego, że całe połączenie wygląda niebanalnie, to takie rozwiązanie może zapewnić dużo frajdy podczas odnawiania krzeseł. Innym rozwiązaniem jest wykorzystanie taboretów zamiast krzeseł, zwłaszcza jeśli Twoja jadalnia jest bardzo mała. W taki sposób zapewnisz sobie większą ilość miejsca, kiedy stół jest poza użytkiem.

[product id="588, 516, 427, 382, 351,219" limit="4" slider="true" onlyAvailable="true"]

Jak dobrać wysokość krzesła do stołu

Wiesz już, jakie krzesła wybrać. Zamiast na aspekcie wizualnym, skupmy się teraz na aspekcie praktycznym. Jakie powinny być wymiary krzeseł do jadalni? Jak dobrać wysokość krzesła do stołu? Najkorzystniejsza wysokość oparcia krzesła wynosi ok. 20 cm ponad blat. Wygodę podczas siedzenia przy stole zapewni siedzisko umieszczone około 30 cm pod blatem i jednocześnie około 45 cm nad podłogą. Wiesz już, jakie wymiary krzeseł do jadalni zdecydowanie się sprawdzą. Pamiętaj jeszcze o tym, by dbać o ich odpowiednią pielęgnację. Krzesła wykonane z naturalnego drewna należy regularnie oczyszczać z nadmiaru kurzu przy pomocy ściereczki nasączonej wodą. Należy również zadbać o ich odpowiednie ustawienie (z dala od źródła ciepła lub nadmiernej wilgoci).

Mamy nadzieję, że powyższy wpis dotyczący tego, jak dobrać krzesła do jadalni okazał się pomocny. Podczas urządzania salonu pamiętaj o tym, by meble pasowały do siebie, a jeśli postawisz na styl rustykalny pamiętaj o tym, by wnętrze zostało zaaranżowane w sposób przemyślany!

Sprawdź inne artykuły na naszym blogu:

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium