Z czego zrobić ściankę działową w pokoju? Spróbuj wykorzystać meble!

Z czego zrobić ściankę działową w pokoju? Spróbuj wykorzystać meble!

Z czego zrobić ściankę działową w pokoju? To pytanie zadaje sobie wiele osób, które planują podzielić przestrzeń na kilka stref. Takie rozwiązanie jest nie tylko bardzo praktyczne, ale również stylowe. Możliwości na oddzielenie jednej części pomieszczenia od drugiej jest kilka. W dzisiejszym wpisie podpowiadamy, z czego zbudować ściankę działową, aby przestrzeń była odpowiednio zaaranżowana. Poznaj wszystkie propozycje i wybierz najkorzystniejszą dla siebie. A może wcale nie chcesz budować, a wyłącznie przemeblować swoje wnętrze? Jeśli tak, to dowiedz się już dziś, co zamiast ścianki działowej sprawdzi się najlepiej!

Z czego zbudować ściankę działową?

Zastanawiasz się, z czego zbudować ściankę działową? Najpopularniejszym rozwiązaniem jest zakup specjalnych metalowych profili i płyt kartonowo-gipsowych, a także elementów łączeniowych w postaci mocnych śrub i wkrętów. Jest to praca dla majsterkowicza, która pochłania sporo czasu, wymaga wiedzy, doświadczenia i specjalistycznych narzędzi. Jeśli nie czujesz się na siłach, zawsze możesz skorzystać z pomocy fachowca, który podpowie, z czego zbudować ściankę działową w konkretnym przypadku, a także wykona pracę za Ciebie. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że wszystko jest zrobione zgodnie z prawem budowlanym.

W dalszej części artykułu dowiesz się, co zamiast ścianki działowej sprawdzi się równie dobrze, gdyż generalny remont to nie jedyne możliwe rozwiązanie, gdy zależy Ci na stylowym i funkcjonalnym rozdzieleniu przestrzeni.

Co zamiast ścianki działowej?

Wiele osób, które nie chcą decydować się na dużą inwestycję i jednocześnie remont związany z trwałym podzieleniem przestrzeni, zastanawia się, co zamiast ścianki działowej. Znakomitym rozwiązaniem jest przemeblowanie, dzięki któremu możemy skutecznie wydzielić dwie strefy, bez konieczności zakupu profili i płyt kartonowo-gipsowych. Wnętrze można rozdzielić np. lamelami. To bardzo stylowe rozwiązanie, które obecnie idealnie wpisuje się w trendy wnętrzarskie. Mają postać długich, wąskich, dekoracyjnych listewek, które podkreślają elegancki charakter wnętrza.

[product id="1048, 230, 382, 105, 69,224" limit="4" slider="true" onlyAvailable="true"]

Z czego zrobić ściankę działową w pokoju, poza lamelami? Doskonale sprawdzi się także między innymi szafa czterodrzwiowa, która ustawiona w odpowiednim miejscu może oddzielić strefę relaksu od jadalnianej, bądź sypialnię od salonu, jeśli mamy do dyspozycji tylko jeden pokój w mieszkaniu. Meblościanka składająca się z szafy, komody, regału i witryny będzie równie optymalnym rozwiązaniem, na nie również warto się zdecydować. Dzięki temu, zanim zaczniesz w ogóle zastanawiać się,  z czego zrobić ściankę działową w pokoju, będziesz wiedzieć, że wystarczy zapoznać się z ofertą sklepu meblowego, a nie kierować się do supermarketów budowlanych. Ponadto wybrane meble zagwarantują dodatkowe miejsce do przechowywania, dlatego z pewnością okażą się strzałem w dziesiątkę.

Zatem z czego zrobić ściankę działową w pokoju? Jak widzisz możliwości jest wiele, a wszystko zależy od budżetu i Twojej wyobraźni. Jednak jedno jest pewne – podzielenie przestrzeni na strefy to zawsze doskonałe rozwiązanie, które łączy w sobie wiele zalet.

Sprawdź inne artykuły na naszym blogu:

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium