Drewniana toaletka z lustrem - must have kobiecego kącika

Drewniana toaletka z lustrem - must have kobiecego kącika

Kiedy myślimy o typowo kobiecym meblu, na myśl od razu przychodzi nam drewniana toaletka z lustrem. To mebel, który posiada lub o jego posiadaniu marzy praktycznie każda kobieta! W jaki sposób zaaranżować kobiecą przestrzeń i znaleźć odpowiednie miejsce dla drewnianej toaletki z lustrem? Na co zwrócić uwagę wybierając toaletkę? Wszystkiego dowiesz się w dzisiejszym wpisie, który wbrew pozorom nie jest poświęcony tylko dla kobiet!

Czy wiesz, że…

… toaletkę spopularyzował mężczyzna? Był to Beau Brummell, który słynął z tego, że uwielbiał poświęcać czas rytuałom pielęgnacyjnym i kosmetycznym! Toaletka z lustrem powstała na kształt mebla, jakim jest sekretarzyk z drewna. Jej nazwa pochodzi prawdopodobnie od dwóch francuskich słów – toile lub toilette. Pierwsze z nich oznacza coś w rodzaju płótna, drugie – zabiegi pielęgnacyjne. Zanim toaletka drewniana z lustrem nabrała takiego wyglądu jak teraz, była przysłonięta tkaniną, aby zapewnić upiększającym się kobietom prywatność.

Toaletka – gdzie powinna stać?

Toaletka drewniana z lustrem świetnie sprawdzi się zarówno w sypialni jak i miejscu, gdzie się ubierasz, czyli w garderobie. W sypialni może wyglądać bardzo klasycznie – zwłaszcza jeśli połączysz ją z białymi meblami. Biała toaletka drewniana to jeden z częstszych wyborów, ponieważ uniwersalna biel to kolor typowo kobiecy. Kojarzy się z klasyką i minimalizmem, do którego wielu z nas dąży. Drewniana toaletka z lustrem może stać również w garderobie. Wówczas warto sprawdzić, czy producent mebli drewnianych oferujących drewniane szafy posiada w tej samej kolekcji toaletkę. Jeśli nie, drewniane szafy sosnowe w połączeniu z jakąkolwiek toaletką wykonaną z tego samego rodzaju drewna, sprawdzą się świetnie. Ważne, by sosnowa toaletka była kupiona od tego samego producenta, dzięki czemu zyskasz podobną i sprawdzoną jakość obu mebli. Meble z drewna sosnowego to bardzo dobry wybór, który jednocześnie jest najkorzystniejszy zestawiając jakość i przystępną cenę.

[product id="197, 411, 147, 40, 292,381" limit="4" slider="true" onlyAvailable="true"]

Niezależnie od miejsca, na jakie się zdecydujesz – drewniane toaletki powinny stać w miejscu, gdzie jest odpowiednie światło. Najlepiej, by było to niedaleko okna lub prostopadle do niego. Ustawienie drewnianej toaletki z lustrem w dalszej części pomieszczenia, może spowodować, że przygotowując makijaż, nie będziesz mieć odpowiedniej ilości światła. To sprawi, że Twój makijaż nie będzie wykonany poprawnie i estetycznie. Koło drewnianej toaletki z lustrem warto ustawić lampkę, by w razie niepogody zapewnić sobie dodatkowe światło.

Toaletka – na co zwrócić uwagę?

Wybierając toaletkę, zwróć uwagę na to, by była wykonana z naturalnego drewna. Bardzo wiele pięknych toaletek wykonanych jest z nietrwałych materiałów – ich cena jest wysoka, natomiast jakość może pozostawić wiele do życzenia. Meble z litego drewna to bezkonkurencyjna jakość, która pozwala meblom zachować swój świetny wygląd przez wiele lat. Wybierając drewnianą toaletkę zadbaj o to, by posiadała przynajmniej jedną szufladę, w której umieścisz najczęściej używane kosmetyki.

Sprawdź inne artykuły na naszym blogu:

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium