Rustykalne inspiracje w niewielkim wnętrzu

Rustykalne inspiracje w niewielkim wnętrzu

Styl rustykalny to umiłowanie tradycyjnego rzemiosła, co można dostrzec w meblach wykonanych z naturalnego drewna oraz dodatkach takich jak: tkaniny z naturalnego materiału, ceramika i wiele innych. Sprawdź na co zwrócić uwagę, aby nadać swojemu wnętrzu rustykalny charakter.

Styl rustykalny

Jego nazwa pochodzi od angielskiego wyrazu „rustic”, co oznacza „swojski” lub „wiejski”. Styl rustykalny to umiłowanie tradycyjnego rzemiosła, co można dostrzec w meblach wykonanych z naturalnego drewna oraz dodatkach takich jak: tkaniny z naturalnego materiału, ceramika i wiele innych. Pomimo tego, że rustykalne wnętrza kojarzą się większości z życiem na wsi, to tak naprawdę nic nie stoi na przeszkodzie, by aranżować je mieszkając w centrum miasta. Wnętrza w stylu rustykalnym można urządzić w prosty i szybki sposób, ponieważ pozornie nie przykłada się wagi do dobierania mebli oraz dodatków. Styl rustykalny to połączenie różnych rodzajów mebli, zwieńczony dodatkami wykonanymi ręcznie lub akcesoriami z dawnych lat.

Rustykalne meble czyli jakie?

Przede wszystkim - meble drewniane! Styl rustykalny to wszechobecne drewno, dlatego wnętrza rustykalne powinny być wyposażone w meble z drewna. To właśnie one posiadają na swojej powierzchni widoczny rysunek słoi i sęków, które wprowadzają do pomieszczenia swoisty, niepowtarzalny klimat. Dodatkowym atutem wnętrza będą drewniane podłogi, a także belki i stropy na ścianach. Najbardziej wygodnym aspektem dla stylu rustykalnego jest fakt, że nie musisz myśleć i za wszelką cenę starać się dobierać meble tak, by do siebie pasowały. Styl rustykalny dopuszcza łączenie różnych gatunków i wzorów. Możesz postawić drewniany sekretarzyk obok białego stolika i to też będzie prezentować się dobrze.

[product id="142, 416, 45, 97, 115,451" limit="4" slider="true" onlyAvailable="true"]

Rustykalne dodatki

Rustykalne wnętrza to przede wszystkim naturalność oraz ręcznie wykonane dodatki. Jeśli chcesz, by Twoje wnętrze nabrało prawdziwie rustykalnego charakteru, pamiętaj o tym, by wyposażyć je w stare akcesoria oraz dodatki wykonane z naturalnych materiałów. Styl rustykalny nie lubi przesady. Jak zatem dobrać dodatki, by wszystkie było w sam raz? Najlepiej wybierać ozdobne przedmioty użytkowe takie jak koń na biegunach czy ozdobny wieszak na ubrania. Zanim jednak zaczniesz kupować drobiazgi marząc o rustykalnym wykończeniu wnętrza – poczekaj, aż skończysz remont. Takie rozwiązanie pozwoli Ci uniknąć nagromadzenia zbyt dużej ilości przedmiotów w stosunku do wolnego miejsca.

Elementy rustykalne wpływają na przytulność pomieszczenia, które uzyskasz m. in. poprzez:

  • Świeże kwiaty postawione na stole lub komodzie - odpowiadają za świeżość i przytulność pomieszczenia,
  • Naturalne materiały – koce o grubym splocie, zasłony z lnu, ceramiczne naczynia i doniczki - będą stanowiły idealny dodatek wnętrza.
  • Ręcznie wykonane dodatki – np. serwetki, czy podstawki na naczynia ze sznurka,
  • Ludowe wzory (np. kaszubskie lub łowickie), które wbrew pozorom bardzo dobrze mogą prezentować się w nowoczesnych wnętrzach. Nie bój się eksperymentować, ponieważ styl rustykalny pozbawiony jest sztywnych ram!

Dodatki rustykalne są klasyczne i tradycyjne, dzięki czemu wpasują się również w inne style – np. styl industrialny. Klasyczne wnętrza w aranżacji retro na pewno skorzystają z niebanalnego wyglądu rustykalnych dodatków, takich jak metalowe kosze czy ozdobne ramki na zdjęcia.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą - producent mebli drewnianych Katmandu.

Sprawdź inne artykuły na naszym blogu:

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium