Rustykalne inspiracje w niewielkim wnętrzu

Rustykalne inspiracje w niewielkim wnętrzu

Styl rustykalny

Jego nazwa pochodzi od angielskiego wyrazu „rustic”, co oznacza „swojski” lub „wiejski”. Styl rustykalny to umiłowanie tradycyjnego rzemiosła, co można dostrzec w meblach wykonanych z naturalnego drewna oraz dodatkach takich jak: tkaniny z naturalnego materiału, ceramika i wiele innych. Pomimo tego, że rustykalne wnętrza kojarzą się większości z życiem na wsi, to tak naprawdę nic nie stoi na przeszkodzie, by aranżować je mieszkając w centrum miasta. Wnętrza w stylu rustykalnym można urządzić w prosty i szybki sposób, ponieważ pozornie nie przykłada się wagi do dobierania mebli oraz dodatków. Styl rustykalny to połączenie różnych rodzajów mebli, zwieńczony dodatkami wykonanymi ręcznie lub akcesoriami z dawnych lat.

Rustykalne meble czyli jakie?

Przede wszystkim - meble drewniane! Styl rustykalny to wszechobecne drewno, dlatego wnętrza rustykalne powinny być wyposażone w meble z drewna. To właśnie one posiadają na swojej powierzchni widoczny rysunek słoi i sęków, które wprowadzają do pomieszczenia swoisty, niepowtarzalny klimat. Dodatkowym atutem wnętrza będą drewniane podłogi, a także belki i stropy na ścianach. Najbardziej wygodnym aspektem dla stylu rustykalnego jest fakt, że nie musisz myśleć i za wszelką cenę starać się dobierać meble tak, by do siebie pasowały. Styl rustykalny dopuszcza łączenie różnych gatunków i wzorów. Możesz postawić drewniany sekretarzyk obok białego stolika i to też będzie prezentować się dobrze.

[product id="142, 416, 45, 97, 115,451" limit="4" slider="true" onlyAvailable="true"]

Rustykalne dodatki

Rustykalne wnętrza to przede wszystkim naturalność oraz ręcznie wykonane dodatki. Jeśli chcesz, by Twoje wnętrze nabrało prawdziwie rustykalnego charakteru, pamiętaj o tym, by wyposażyć je w stare akcesoria oraz dodatki wykonane z naturalnych materiałów. Styl rustykalny nie lubi przesady. Jak zatem dobrać dodatki, by wszystkie było w sam raz? Najlepiej wybierać ozdobne przedmioty użytkowe takie jak koń na biegunach czy ozdobny wieszak na ubrania. Zanim jednak zaczniesz kupować drobiazgi marząc o rustykalnym wykończeniu wnętrza – poczekaj, aż skończysz remont. Takie rozwiązanie pozwoli Ci uniknąć nagromadzenia zbyt dużej ilości przedmiotów w stosunku do wolnego miejsca.

Elementy rustykalne wpływają na przytulność pomieszczenia, które uzyskasz m. in. poprzez:

  • Świeże kwiaty postawione na stole lub komodzie - odpowiadają za świeżość i przytulność pomieszczenia,
  • Naturalne materiały – koce o grubym splocie, zasłony z lnu, ceramiczne naczynia i doniczki - będą stanowiły idealny dodatek wnętrza.
  • Ręcznie wykonane dodatki – np. serwetki, czy podstawki na naczynia ze sznurka,
  • Ludowe wzory (np. kaszubskie lub łowickie), które wbrew pozorom bardzo dobrze mogą prezentować się w nowoczesnych wnętrzach. Nie bój się eksperymentować, ponieważ styl rustykalny pozbawiony jest sztywnych ram!

 

Dodatki rustykalne są klasyczne i tradycyjne, dzięki czemu wpasują się również w inne style – np. styl industrialny. Klasyczne wnętrza w aranżacji retro na pewno skorzystają z niebanalnego wyglądu rustykalnych dodatków, takich jak metalowe kosze czy ozdobne ramki na zdjęcia.

 

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą - producent mebli drewnianych Katmandu.

Sprawdź inne artykuły na naszym blogu:

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium