Kup w przeciągu:

Czy warto kupić drewniany stół?

Czy warto kupić drewniany stół?

Stół w mieszkaniu lub domu jest jednym z najważniejszych elementów. To przy nim spotykamy się na wspólne posiłki, przyjmujemy rodzinę i przyjaciół. Mebel ten nie pełni funkcji tylko praktyczniej, lecz także społeczną – pomaga w zawiązywaniu więzi. Stoły z drewna stają się coraz bardziej popularne, jeśli chodzi o wybory urządzających wnętrza. Przemawia za nimi jakość i trwałość. Mimo to, wiele osób wciąż ma wątpliwości, co będzie najlepszym wyborem: stół z drewna czy płyty. Dzisiaj podpowiemy, czy warto kupić stół drewniany.

Stoły z drewna

Białe stoły z drewnianym blatem mogą okazać się świetnym wyborem, jednak istnieje kilka kwestii, o których należy pamiętać. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na ich przeznaczenie, tj. czy będzie to stół do kuchni, jadalni czy salonu. Stoły kuchenne o wiele bardziej narażone są na działanie czynników zewnętrznych, takich jak wilgoć lub fakt, że przygotowywane są na nim posiłki. Tak więc łatwo o pęknięcia spowodowane wilgocią lub porysowania. Jednak każdy stół z drewna, odpowiednio pielęgnowany, powinien być trwały i solidny. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

Pielęgnacja stołów drewnianych

Zakup każdego mebla z drewna wiąże się z jego specjalnymi potrzebami pielęgnacyjnymi. W tej kwestii należy być systematycznym – konserwacja drewna olejem raz na kilka miesięcy pozwala mu zachować piękny wygląd. Oprócz tego, należy zwracać uwagę na to, jakie środki czyszczące wykorzystujemy – najlepiej sprawdzają się preparaty do naturalnego drewna i delikatna szmatka. Taki zabieg wydłuża życie stołu i nadaje mu świetnego wyglądu! Mocne detergenty lub środki nieprzeznaczone do czyszczenia drewna mogą spowodować pojawienie się odbarwień na powierzchni.

Stoły drewniane zalety

Odpowiednia pielęgnacja drewna może sprawić, że stół będzie świetnie prezentował się przez lata. Stoły z drewna wybierane są najczęściej właśnie ze względu na swój solidny wygląd i jakość wykonania. Niewątpliwą zaletą każdego drewnianego stołu jest fakt, że meble drewniane są niepowtarzalne – charakterystyczne sęki i rysunek słoi tworzą w pełni ich naturalny wygląd. Innym istotnym argumentem przemawiającym za stołami z naturalnego drewna jest fakt, że jest to naturalny surowiec, który w bardzo prosty sposób można poddać ponownej obróbce, kiedy nam się znudzi. Wystarczy odrobina czasu i chęci, by zmienić np. kolor blatu lub wyszlifować jego powierzchnię. Na samym końcu dodam, że naturalne drewno ulega procesowi starzenia. Jednak nawet i to może przerodzić się w zaletę – nic tak nie dodaje charakteru jak bardziej widoczne sęki drewna, czy nieco ciemniejszy odcień stołu. Jego odpowiednia pielęgnacja z pewnością pozwoli mu starzeć się z godnością!

Jak przy tym wypadają stoły z płyty? Nie za dobrze – na pewno nie można nazwać je niepowtarzalnymi. Są tanie, jednak na pewno nie wytrzymają tyle lat, co stoły z drewna. Na pewno wymagają mniejszej uważności, jednak próba poddania ich ponownej obróbce raczej nie kończy się za dobrze.

Producent mebli drewnianych Katmandu poleca Ci zakup stołu z naturalnego drewna, jednak zwracamy szczególną uwagę na to, by być sumiennym i systematycznym jeśli chodzi o jego pielęgnację. Jego cena idzie w parze z jakością – a fakt, że jest tak solidny, pozwoli Ci cieszyć się nim przez lata.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium