Szafa we wnęce — ciekawy sposób na dodatkową przestrzeń

Szafa we wnęce — ciekawy sposób na dodatkową przestrzeń

Wnęka w sypialni to wręcz idealna przestrzeń na garderobę. Jeśli tylko posiadasz ją w swoim domu, rozważ postawienie w niej szafy, która nie tylko pomieści Twoje ubrania, czy zapasową pościel, ale też pozwoli Ci uporządkować wnętrze. Ponadto, wybierając szafę z naturalnego drewna o zdecydowanych liniach, w klasycznym stylu, nadasz mieszkaniu elegancji. Nie wiesz, jak się do tego zabrać? Podpowiemy Ci jak zrobić szafę we wnęce.

Jak duża powinna być wnęka na szafę?

Zrobienie garderoby we wnęce to doskonały pomysł zarówno w dużych, jak i w małych pomieszczeniach. Musisz jednak wiedzieć, że kluczowe znaczenie ma jej głębokość. Pojemna szafa, w której zawiesisz sporo ubrań, musi mieć przynajmniej 50 cm głębokości. Wnęka na szafę nie może być zatem płytsza. Dzięki temu będziesz mogła swobodnie korzystać z wieszaków i wygodnie je przesuwać. W płytszej szafie nie byłoby to możliwe.

Zbyt płytka szafa we wnęce nie mogłaby mieć tradycyjnego drążka na wieszaka, a wtedy musiałabyś układać ubrania jedno na drugim. Sama dobrze wiesz, że jest to czasochłonne. Ponadto ubrania, a tym bardziej pościel, mają określoną grubość i układane na sobie często wystają poza półki, dlatego w płytkiej szafie mogłabyś mieć trudność z zamknięciem drzwi.

[product id="572, 51, 271, 385, 98,215" limit="4" slider="true" onlyAvailable="true"]

Szafa we wnęce - jak zrobić?

Zagospodarowanie nawet niewielkiej wnęki szafą to dobry sposób na zaoszczędzenie miejsca w pomieszczeniu. Najlepiej, gdy możesz wykorzystać jej całą dostępną przestrzeń, aż pod sam sufit. Z tego powodu, najczęściej szafy do wnęk wykonuje się na wymiar. Czasem jednak ich montaż ze względów technicznych jest niemożliwy. Ponadto skorzystanie z gotowych mebli to oszczędność czasu i wygoda. Co więcej, gotowe meble oferują elegancki design, którym łatwo podkreślisz charakter wnętrza. Dlatego kupno gotowej szafy wnękowej to dobry pomysł. Najważniejsze jest to, aby miała ona dobrze zaplanowany układ.

Układ szafy wnękowej

Im szersza i wyższa szafa we wnęce, tym więcej rzeczy możesz w niej pomieścić. Nie oznacza to jednak, że małe szafy są niefunkcjonalne. W małych szafach również możesz schować sporo ubrań, bielizny, akcesoriów czy też pościeli, musisz tylko zwrócić uwagę na ich wnętrze. Jak zrobić szafę we wnęce?

Funkcjonalna szafa powinna zawierać co najmniej kilka półek o różnej wysokości, na których ułożysz spodnie czy bluzki, oraz drążek na wieszaki, na którym zawiesisz koszule i sukienki. Pamiętaj, żeby zwrócić uwagę na wielkość swojej garderoby — jeśli masz w niej dużo długich sukienek, dobrze, aby przestrzeń z drążkiem była wysoka.

Praktyczny układ szafy wnękowej zapewniają także szuflady na akcesoria i dodatki, takie jak szaliki, czapki czy paski. Dlatego wybierając szafę do wnęki, zwróć uwagę, by znalazła się w nich przynajmniej jedna szuflada. Jeśli z uwagi na przestrzeń, jaką dysponujesz, jest to niemożliwe, to zadbaj o to, by znalazła się w niej dodatkowa półka na lekkie kosze lub pudełka, w których schowasz te rzeczy.

Wiesz już, jak zabrać się do zagospodarowania wnęki w mieszkaniu. Stosując się do naszych porad Twoja szafa we wnęce na pewno będzie dobrze wyglądać. W ofercie naszego sklepu znajdziesz szafy o różnej wielkości, z których łatwo wybierzesz tę pasującą do Twojego domu.

Sprawdź inne artykuły na naszym blogu:

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium