Stolik kawowy – obowiązkowe wyposażenie salonu

Stolik kawowy – obowiązkowe wyposażenie salonu

Salon bez gości w postaci rodziny lub przyjaciół jest pusty i nie spełnia swojego przeznaczenia. Oczywiście jednego z wielu, ponieważ oprócz przyjmowania gości, salon pełni również rolę miejsca do odpoczynku. Można oczywiście te dwie rzeczy połączyć i odpoczywać w gronie bliskich nam osób. Dziś opowiemy o meblu, bez którego nie wyobrażamy sobie salonu, a tym bardziej odpoczynku i przyjmowania gości! Zapraszamy na wpis o elemencie salonu, którym jest stolik kawowy, czy też inaczej mówiąc drewniana ława. Na końcu podzielimy się również najważniejszymi kwestiami związanymi z urządzaniem salonu w stylu prowansalskim.

Drewniana ława w salonie

Drewniana ława to mebel, który stanowi dodatek do pomieszczenia, jednocześnie ciężko wyobrazić sobie bez niego codzienność! To właśnie przy ławie z drewna wypijesz pyszną kawę przegryzając ją ciastem, sięgniesz po herbatę czytając ulubioną książkę lub spędzisz przyjemny wieczór w gronie gości. Usytuowanie ławy z drewna zależy oczywiście od Ciebie, jednak najczęściej w polskich domach znajdziesz ją przy sofie (przed TV) lub przy fotelu i drewnianym regale. Niezależnie od tego, jak planujesz umieścić swój stolik kawowy – z pewnością będzie praktycznym dodatkiem, który doda pomieszczeniu przytulności. Ale skoro mowa o praktyczności, spróbujmy przyjrzeć się temu, jakie drewniane stoliki kawowe warto wybrać.

[product id="553, 415, 346, 335, 125,122" limit="4" slider="true" onlyAvailable="true"]

Drewniana ława do salonu

Jeśli czytasz nasz blog od dłuższego czasu, to z pewnością wiesz, że zawsze polecamy meble drewniane. Warto w nie inwestować, kiedy wybieramy meble do salonu, które mają pozostać z nami na dłużej. Meble drewniane są zdecydowanie trwalszą alternatywą niż meble wykonane z płyty. Są również bardziej odporne na odkształcenia i uszkodzenia. Pamiętaj jednak, że naturalne drewno bardzo nie lubi nadmiaru ciepła, dlatego pijąc kawę lub herbatę korzystaj z podkładek! Ława z drewna może mieć oczywiście różne formy i kolory. To, jaką wybierzesz zależy od Ciebie. Pamiętaj, że ława drewniana może mieć zarówno kolor biały, jak i naturalnego drewna. Każde z tych rozwiązań może pasować do przeróżnych stylów – np. stylu prowansalskiego lub skandynawskiego.

Biały salon

Biały stolik kawowy idealnie sprawdzi się w salonie urządzonym w stylu prowansalskim. Jest to styl klasyczny, który bazuje na drewnianych meblach oraz naturalnych dodatkach. W salonie urządzonym w takim stylu przede wszystkim powinny znaleźć się białe meble drewniane do salonu, w tym m.in. biała ława. Ważną rolę będzie również odgrywać kanapa lub wygodne fotele umieszczone przy ławie. We wnętrzach urządzonych w stylu prowansalskim warto zadbać o dodatki – dobrze by były one możliwie jak najbardziej klasyczne. Nie chodzi tu o brak wzorów - wzory jak najbardziej są mile widziane. Pięknie prezentują się zasłony czy poduszki z kwiatowym motywem.

Sprawdź inne artykuły na naszym blogu:

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium