Przytulny kącik dla studenta

Przytulny kącik dla studenta

Październik za pasem, a studenci wracają na studia – jednak ten rok akademicki będzie nieco inny od poprzednich. Wiele uczelni zrezygnowało ze stacjonarnego sposobu prowadzenia zajęć. Zamiast tego pojawiły się zajęcia w systemie zdalnym lub hybrydowym. W związku z tym, wielu studentów jest zmuszonych do pozostania w swoich domach i tam kontynuowania nauki. Praca oraz nauka z domu wcale nie jest łatwa – w naszej codziennej rzeczywistości czyha wiele „rozpraszaczy”. Dlatego warto zadbać o to, by stworzyć sobie miłą przestrzeń do pracy lub nauki.

Miejsce do nauki dla studenta

Tworzyć przyjemną strefę do nauki, biorąc pod uwagę studencki budżet, wcale nie jest łatwo. Nie każdy student dysponuje kwotą, która umożliwi stworzenie miejsca do pracy z drewnianymi meblami i drogim sprzętem. Jednak nie jest to niemożliwe. Jeśli Twój budżet jest ograniczony, ale wciąż zależy Ci na dobrej jakości meblach, możesz postarać się zdobyć rzeczy z drugiej ręki. W wielu miastach istnieją grupy, gdzie ludzie chcą tanio sprzedać lub nawet wymienić dobrej jakości meble, w tym m.in. drewniane biurka lub regały. Taka alternatywa wymaga poświęcenia odrobiny więcej czasu, jednak na pewno się to opłaci. A co powinno znaleźć się w kąciku do nauki dla studenta?

Strefa do nauki – jak urządzić?

Jednym z najbardziej podstawowych elementów, bez których ciężko wyobrazić sobie strefę do nauki, jest oczywiście drewniane biurko. Warto, aby było na tyle duże, by pomieścić komputer, książki i ewentualnie kubek z kawą lub herbatą. Nie powinno być jednak za duże – wówczas łatwo zapomnieć o utrzymaniu porządku. Biurko drewniane powinno być ustawione równolegle do okna – dzięki temu zapewnisz sobie najlepsze światło do pracy, które będzie zdrowe dla Twojego wzroku. A skoro jesteśmy przy dobrym świetle – każdy student powinien wyposażyć swoje biurko w lampkę. Zwróć uwagę, aby lampka biurowa była usytuowana w odpowiedni sposób – osoba siedząca przy biurku z drewna nie powinna zasłaniać sobie światła.

[product id="374, 104, 228,125, 52, 86" limit="4" slider="true" onlyAvailable="true"]Każdemu studentowi przyda się również coś do przechowywania, dlatego oprócz biurka z drewna, warto zaopatrzyć się w pojemny drewniany regał lub chociaż akcesoria, które umożliwią przechowywanie dokumentów lub podręczników. Dobrą opcją jest również drewniany sekretarzyk, który oprócz miejsca do nauki, zapewni dodatkowe miejsce do przechowywania. Biurko z drewna oraz drewniany regał to tak naprawdę podstawowe meble do gabinetu, które potrzebujesz, by efektywnie pracować.

Pamiętaj o tym, by przestrzeń była uporządkowana i estetyczna, dlatego zadbaj o kwiaty i ewentualne zdjęcia lub plakaty, które świetnie wkomponują się w przestrzeń do nauki. Pamiętaj, by w tym pomieszczeniu było jak najmniej „rozpraszaczy”.

Minimalistyczna studencka strefa do nauki

Jeśli uwielbiasz minimalizm i inspirują Cię praktyczne, skandynawskie rozwiązania - rozważ zakup białych mebli do gabinetu. Świetnie sprawdzą się w ciasnych wnętrzach, gdzie dostęp światła nie jest najlepszy. Biel optycznie powiększy pomieszczenie i zadba również o wizualny porządek. Zasady urządzania takiego wnętrza są podobne do tych wyżej, jednak meble w kolorze naturalnego drewna warto zastąpić białymi. Białe drewniane biurko będzie wyglądać świetnie, a jeśli jest drewniane – w łatwy sposób nadasz mu świeżości, nakładając na niego warstwę białej farby po jakimś czasie.

Sprawdź inne artykuły na naszym blogu:

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium