DIY tablica korkowa – jak samodzielnie wykonać?

DIY tablica korkowa – jak samodzielnie wykonać?

Tablica korkowa jest świetnym gadżetem, który nie tylko pozwoli uporządkować Twoją codzienność, ale też może stanowić niebanalny element dekoracyjny w Twoim mieszkaniu. Jeśli interesuje Cię jak wykonać tablicę korkową, jakie są zalety jej posiadania lub ciekawi Cię, co zrobić by nieco ją urozmaicić – ten wpis jest wręcz stworzony dla Ciebie! Co więcej, podpowiemy również jak urządzić gabinet domowy i jak wybierać meble do gabinetu domowego.

Gdzie umieścić tablicę korkową?

Tablica korkowa najczęściej wykorzystywana jest głównie ze względów praktycznych, powieszona w kuchni lub innych dziennym pomieszczeniu. Najczęściej przypinamy do niej podziały godzin dzieci, wizyty u lekarzy, kalendarze, czy inne ważne notatki, które musza zostać przez nas zapamiętane. Jednak tablica korkowa, oprócz tego, że może usprawnić organizację w domu, to również może być świetnym elementem w gabinecie, pokoju dziecięcym, młodzieżowym czy nawet salonie.

W gabinecie oparta o ścianę i drewniane biurko – usprawni naszą organizację i pozwoli pamiętać o najważniejszych rzeczach. W pokoju dziecięcym – pomoże udekorować przestrzeń. W salonie – może służyć trochę jak drewniany regał, czyli być miejscem na pamiątki i ukochane zdjęcia.

[product id="375, 434, 352,273, 365, 122" limit="4" slider="true" onlyAvailable="true"]

Tablica korkowa – jak zrobić samodzielnie?

Jeśli chcesz samodzielnie wykonać tablicę korkową – poniżej przeczytaj krótki instruktaż w trzech prostych krokach:

1. Przygotuj niezbędne materiały:
- podłoże korkowe (dostatecznie grube, by bez problemu wbiła się w nie pinezka),
- usztywniacz tablicy (np. płyta MDF),
- ramka (możesz wykonać ją z drewnianych listew albo wykorzystać gotową ramę lustra lub obrazu),
- klej (np. do drewna lub uniwersalny),
- zaczep/uchwyt/haczyk, na którym zawiesisz tablicę,
- drobne gwoździe (opcjonalnie).

2. Zabierz się do pracy.
Zacznij od dopasowania podłoża do płyty usztywniającej, następnie sklej je razem przy pomocy kleju. Jeśli podłoże korkowe jest zbyt cienkie, połącz dwie warstwy ze sobą. Następnie przygotuj ramkę – dopasuj wymiarami listewki i sklej je klejem lub wykorzystaj niewielkie gwoździe. Z ryłu zamontuj zaczep, dzięki któremu powiesisz tablicę w wybranym miejscu na ścianie.

3. Ozdób ją!
Możesz przypiąć do niej zdjęcia lub ważne karteczki z przypomnieniami. Jeśli zależy Ci na efektywniejszym wyglądzie tablicy – zrób ją z korków po winie lub wykonaj ją w niekonwencjonalnym kształcie (np. serca).

Jak urządzić gabinet?

Jako, że tablica korkowa to najczęściej element pokoju do pracy, podpowiemy w jaki sposób znaleźć dla niej miejsce w domowym gabinecie. Najlepsze miejsce dla korkowej tablicy znajduje się nad drewnianym biurkiem lub postawienie jej bezpośrednio na nim. Biurka drewniane powinny być dobierane w taki sposób, by praca na nich była samą przyjemnością – duże oraz praktyczne z pewnością spełnią Twoje oczekiwania. Na dużym biurku spokojnie zmieścisz tablicę korkową. Jeśli masz jednak mniej miejsca, zdecyduj się na powieszenie jej na wolnej ścianie tuż obok drewnianego regału. Wybierając meble do gabinetu, zwracaj uwagę na to, by były one wykonane z naturalnego i dobrej jakości drewna.

Sprawdź inne artykuły na naszym blogu:

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium