Jak urządzić mały pokój dla dwójki dzieci?

Jak urządzić mały pokój dla dwójki dzieci?

Planujesz urządzenie pokoju dla rodzeństwa, ale kompletnie nie wiesz jak się za to zabrać? Jesteś w idealnym miejscu! W poniższym wpisie podpowiemy Ci, jak urządzić mały pokój dla dwójki dzieci. Znajdziesz w nim m. in. informację o tym jak podzielić pokój oraz podamy konkretny pomysł na urządzenie takie wnętrza.

Jak urządzić pokój dla dwójki dzieci? To prostsze niż myślisz!

Choć urządzenie pokoju dla dwójki dzieci może wydawać się trudne, wcale nie musi takie być. Pamiętaj, że większość zadań i projektów wydaje się trudna dopóki nie zaczniesz działać! Poniżej znajdziesz najważniejsze wskazówki, którymi warto kierować się, kiedy zależy nam na tym by jak najlepiej urządzić mały pokój dla dwójki dzieci. Na co więc warto zwrócić uwagę?

Mały pokój dla dwójki dzieci powinien składać się ze stref, w których dzieci mogą kolejno: uczyć się, odpoczywać i bawić. Idealnym rozwiązaniem byłoby oczywiście to, gdyby każde dziecko posiadało własne strefy. Jednak zazwyczaj, z powodu braku miejsca, dochodzi do ich łączenia. To wcale nie musi oznaczać porażkę w aranżacji pokoju dla rodzeństwa.

Innym ważnym aspektem, o którym warto pamiętać, jest wzięcie pod uwagę głosu obu przyszłych mieszkańców pokoju. Warto dowiedzieć się, czego dzieci potrzebują w pokoju, co im się podoba i wspólnie spróbować dojść do konsensusu (niekoniecznie potrzeby i zainteresowania dzieci będą się pokrywać).

By uniknąć konfliktów lub szybkiego znudzenia się meblami, wybierz uniwersalne meble drewniane. Są one nie tylko praktyczne, ale ich uniwersalny i klasyczny wygląd sprawi, że po pierwsze - nie znudzą się szybko, po drugie – zawsze będą wyglądać modnie.

[product id="556, 543, 414, 390, 434,192" limit="4" slider="true" onlyAvailable="true"]

Jak podzielić pokój dla dzieci, aby każde miało swoją przestrzeń?

Powyżej zostało już wspomniane to, że ważnym aspektem aranżowania pokoju dziecięcego dla dwójki jest przygotowanie stref i przestrzeni dla każdego z dzieci. Oczywiście nie zawsze jest to możliwe, ale istnieją rozwiązania, które mogą to ułatwić.

Najczęściej w niewielkim pokoju dla dzieci zastosowanie znajduje łóżko piętrowe, które jest świetnym sposobem na zaoszczędzenie miejsca i pozwala stworzyć dzieciom na stworzenie własnej przestrzeń do odpoczynku. Wówczas można dodatkowo zaaranżować z dzieckiem ścianę, przy której śpi, by nadać jej odrobinę indywidualizmu. Innym rozwiązaniem na niewielkie wnętrza są biurka dla dziecka, które od razu połączone są z piętrowym łóżkiem. To świetne rozwiązanie, które nie tylko zaoszczędzi miejsce, ale pozwoli na wydzielenie stref dla każdego dziecka po obu stronach pokoju.

Innym sposobem na to, jak podzielić pokój dla dzieci jest aranżacja ścian wykorzystując różne kolory farb lub wzorów tapet, a także dywanów. Oczywiście warto pamiętać o umiarze, ale umiejętne dopasowanie wzorów może sprawdzić się nawet w przypadku łączonego pokoju chłopca i dziewczynki. Innym sposobem na to, jak podzielić pokój dla dzieci są meble – między innymi regały, a także parawany.

Pomysł na mały pokój dla dzieci

Przejdźmy teraz do konkretnego pomysłu na to jak urządzić mały pokój dla dwójki dzieci. Aranżacja w stylu skandynawskim to odpowiedni pomysł na mały pokój dla dwójki dzieci. Jasne ściany w połączeniu z jasnymi meblami i dodatkami sprawiają, że wnętrze wydaje się większe niż w rzeczywistości jest. W niewielkim pokoju świetnie wyglądać będą jasne szafy narożne lub szafa z lustrem, które dodatkowo optycznie zwiększy przestrzeń. Jeśli masz młodsze dzieci, a wnętrze nie pomieści dużej szafy – zrezygnuj z niej na rzecz mniejszych bieliźniarek lub zaopatrz się w komody dla dziecka. Pomysł na mały pokój dla dwójki dzieci w stylu skandynawskim to również świetna opcja z uwagi na uniwersalny wygląd pomieszczenia. W tak zaaranżowanej przestrzeni wystarczy zmiana dodatków, by wnętrze zyskało zupełnie nowego wyglądu. Tak więc meble i wystrój pokoju mogą dosłownie „rosnąć” wraz z dzieckiem. Na przestrzeni lat nie będziesz potrzebować czasochłonnych remontów, a jedynie zmiany dodatków.

Mamy nadzieję, że dzisiejszy wpis dał Ci inspirację do tego jak urządzić mały pokój dla dwójki dzieci. Pamiętaj o podstawowych zasadach dotyczących stref, a także doboru dobrej jakości mebli!

Sprawdź inne artykuły na naszym blogu:

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium