Jak podzielić pokój – inspiracje

Jak podzielić pokój – inspiracje

Nie zawsze rozmiar mieszkania okazuje się wystarczający i adekwatny do naszych potrzeb. Jednak pomimo niedużego metrażu, mieszkanie wciąż powinno spełniać swoje funkcje. Jak zaaranżować wnętrze, jeśli liczba pomieszczeń jest niewystarczająca i niektóre pomieszczenia muszą pełnić funkcję 2 w 1? W dzisiejszym wpisie dowiesz się, jak podzielić pokój i czym podzielić pokój tak by mógł pełnić dwie funkcje jednocześnie! Nie zabraknie również informacji o tym jak podzielić pokój dziecięcy. Zapraszamy do lektury!

Czym podzielić pokój?

W każdym mieszkaniu powinny znaleźć się następujące pomieszczenia: kuchnia, łazienka, pokój dzienny/gościnny oraz miejsce do odpoczynku, czyli sypialnia. Jednak co zrobić, jeśli mieszkanie nie ma takiej ilości pomieszczeń? Przygotowaliśmy kilka wskazówek dotyczących tego jak podzielić pokój, by mógł pełnić więcej niż jedną funkcję jednocześnie!

Choć z pozoru podział pokoju wydaje się być rzeczą trudną, to tak naprawdę istnieje wiele możliwości, by podzielić pomieszczenie i wciąż cieszyć się jego pięknym wyglądem oraz praktycznym zastosowaniem. Poniżej znajdziesz nasze wskazówki jak podzielić pokój.

• Możesz to zrobić przy pomocy mebli. Przykładowo w salonie, oprócz strefy relaksu z kanapą i telewizorem, może znaleźć się również biuro. Drewniany regał doskonale oddzieli strefę odpoczynku od strefy pracy. Szczególnie dobrze sprawdzą się regały w stylu industrialnym, czyli tzw. regały otwarte, które znajdziesz właściwie w każdym sklepie meblowym. Na takim regale możesz umieścić nie tylko książki, ale też rośliny. Dodadzą one pomieszczeniu przytulności i nie zabiorą światła!

• Innym sposobem na to, jak podzielić pokój są parawany. Szczególnie sprawdzą się one w niewielkich wnętrzach. Parawany mogą mieć przeróżne wzory oraz zazwyczaj wykonane są z różnych materiałów. Idealnie sprawdzą się zarówno do wnętrz minimalistycznych, a nawet do pokoju dziecięcego! Parawany rozwiążą problem jak zrobić sypialnię w pokoju dziennym.

Czym podzielić pokój gościnny i kuchnię? Najlepszym rozwiązaniem będzie oczywiście wyspa kuchenna! Nie tylko wydzieli strefy, ale również zapewni dodatkową funkcjonalność w postaci blatu roboczego.

Sprawdź meble z naszej oferty:

 

Jak zrobić sypialnię w pokoju dziennym?   

Osoby posiadające lub wynajmujące kawalerki muszą pogodzić się z tym, że aranżacja takiego wnętrza to ciągłe zastanawianie się nad tym, jak i czym podzielić pokój. Najczęściej głównym problemem kawalerek jest to, że sypialnia znajduje się w pokoju, w którym zazwyczaj pracujemy i przyjmujemy gości. Wiele właścicieli kawalerek staje przed pytaniem: jak zrobić sypialnię w pokoju dziennym? Zacznijmy od tego, że w sypialni nie może zabraknąć mebla kluczowego tj. łóżka do sypialni, ale zastanów się nad dwiema opcjami. Pierwszą z nich jest oczywiście składane łóżko - pamiętaj jednak, że kluczem powinna być Twoja wygoda! Nie wszystkie składane łóżka cieszą się dobrą opinią. Drugą opcją jest pozostanie przy tradycyjnym łóżku drewnianym, jednak odgrodzonym od reszty pomieszczenia parawanem czy baldachimem. Biorąc pod uwagę komfort użytkowników warto rozważyć opcję drugą. Co prawda wiąże się z tym, że w pokoju gościnnym stanie tradycyjne łóżko, ale tak naprawdę częściej śpisz niż przyjmujesz gości! Zastanawiając się, jak zrobić sypialnię w pokoju dziennym nie zapomnij o tym, by łóżko stanęło gdzieś w kącie. Dzięki temu zyskujesz drugą część pomieszczenia do zagospodarowania. Dzięki baldachimowi lub zainstalowanej do sufitu zasłonce zyskasz zasłonisz łóżko. Inną sprawą jest jeszcze to, jak podzielić pokój dzieci. Idealną opcją byłoby oczywiście to, gdyby każde z dzieci mogło posiadać swój pokój. To nie zawsze jest możliwe, jednak warto spróbować wydzielając w ich pokoju strefy. Jeśli szukasz sposobu na to, jak podzielić pokój dzieci, warto wyjść od najprostszych rozwiązań. Podział nie zawsze gwarantuje mebel stojący na środku pokoju. To mogą być kolory ścian, czy różne typy wykładzin. Jeśli dzieci mają do dyspozycji spory pokój, najprościej będzie podzielić go na pół – jedna ściana wraz z łóżkiem i biurkiem należy do jednego dziecka i to samo tyczy się strony drugiej.

Jeśli pomieszczenie nie jest zbyt duże, praktycznym rozwiązaniem są łóżka piętrowe lub łóżka nad biurkiem. Sposobem na to czym podzielić pokój są również szafy dla dziecka stojące w połowie pokoju.

Sprawdź inne artykuły na naszym blogu: 

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium