Jak udekorować stolik kawowy?

Jak udekorować stolik kawowy?

Kwiaty, świece, a może coś więcej? Salon to przestrzeń, w której spędzasz dużo czasu każdego dnia. Zadbaj o to, by był jak najbardziej funkcjonalny i sprzyjał wypoczynkowi. Pamiętaj, że jest to także miejsce, w którym spotykasz się z bliskimi i przyjmujesz różnych gości. Stwórz tą przestrzeń tak, aby wszystko, co jest Ci potrzebne, w nim się znalazło. Zadbaj o detale, które wpłyną na klimat wnętrza i nie zapomnij o dekoracjach. Ustaw je świadomie na komodzie, regale i stoliku kawowym. Nie wiesz jak udekorować stolik kawowy? Podpowiemy Ci w tym artykule.

Jak wybrać dekoracje na stolik kawowy?

Jeśli chodzi o dekorowanie stolika kawowego, istnieją nieskończone możliwości. Jednak należy pamiętać o kilku kluczowych rzeczach, które pomogą stworzyć spójny i stylowy wygląd. Dekoracja na stolik kawowy musi być zatem przemyślana.

Po pierwsze, rozważ ogólny styl pokoju i samego stolika do kawy. Jeśli pokój jest bardziej tradycyjny, trzymaj się klasycznych dekoracji, takich jak kwiaty lub świece. Jeśli stolik kawowy jest bardziej nowoczesny, stań się kreatywna dzięki takim przedmiotom jak książki lub rzeźby.

Po drugie, pamiętaj o skali stolika kawowego i przedmiotach, które chcesz na nim umieścić. Ważne jest, aby znaleźć równowagę. Stolik nie może wyglądać na zbyt zagracony lub zbyt goły. Na koniec, baw się z nim! Nie bój się eksperymentować i próbować nowych rzeczy. Stolik kawowy to świetne miejsce, aby pokazać swój osobisty styl. Nie wiesz co postawić na stolik kawowy?

 

 

Co postawić na stolik kawowy

Dekoracja stolika kawowego to pozornie proste zadanie, ale wymaga przemyślanego podejścia. Często można spotkać stoliki, na których stoją różne przypadkowe przedmioty, tworzące jedynie bałagan. Tymczasem ważna jest równowaga. Wiele zależy także od stylu samego mebla. W minimalistycznych wnętrzach, na meblach o prostych liniach, nie ustawia się błyszczących ozdób i nie kładzie haftowanych serwetek. Można natomiast postawić prostą świecę czy misę z owocami. Jednak jak powinna wyglądać dekoracja na stolik kawowy w bardziej klasycznych przestrzeniach?

W salonach o klasycznych, rustykalnym, czy prowansalskim stylu dobrze sprawdzają się dekoracje pełne kolorów i kształtów. Urządzając takie wnętrze, można dać się ponieść lekkiemu szaleństwu. Wybieraj różne odważne przedmioty, ale nie przesadzaj z ich ilością, która mogłaby wywołać wizualny bałagan. Te style kochają meble z drewna. Na drewnianym stoliku kawowym dobrze wygląda taca z owocami, wazon ze świeżym bukietem kwiatów czy efektowny świecznik, w którym możesz wyeksponować kolorowe świece. A jak powinna wyglądać dekoracja stolika kawowego w loftowym wnętrzu?

Jeśli zastanawiasz się jak udekorować stolik kawowy w lofcie, to pamiętaj, że takie materiały jak metal czy surowe drewno, domagają się równie prostych i surowych dekoracji. Na blacie stolika kawowego z metalową ramą, dobrze sprawdzi się prosta figurka z gliny, czy ceramiczna doniczka z sukulentem. O czym jeszcze warto pamiętać?

Niezależnie od tego, czy chcesz, aby miejsce przy stoliku kawowym miało tylko praktyczną funkcję, czy też stało się przytulnym kącikiem, zwróć uwagę, aby ilość dekoracji na jego blacie była adekwatna do jego wielkości. Pamiętaj przy tym, że obok będziesz stawiać filiżanki z kawą lub herbatą a często kłaść także książki i czasopisma. To, jak udekorować stolik kawowy zależy od różnych czynników. Weź pod uwagę je wszystkie i śledź inne posty z naszymi poradami.

Sprawdź inne artykuły na naszym blogu:

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium