Jak stworzyć pokój multifunkcjonalny?

Jak stworzyć pokój multifunkcjonalny?

Masz małe mieszkanie, ale duże wymagania? Chcesz zapewnić sobie miejsce do pracy, odpoczynku, przyjmowania gości i jednocześnie do przechowywania przedmiotów w jednym pomieszczeniu? Nic trudnego! W dzisiejszym wpisie poznasz naszą propozycję na urządzenie pokoju multifunkcjonalnego. Zapraszamy do zapoznania się z tekstem.

Pokój multifunkcjonalny, czyli jaki?

Jest to wnętrze, które jednocześnie może pełnić rolę sypialni, pokoju do pracy, salonu i garderoby. Generalnie chodzi o miejsce, w którym będziesz móc zrobić wszystko nie ograniczając się myślą, że jesteś cały czas w tym samym pomieszczeniu. Pokoje multifunkcjonalne to idealne rozwiązanie dla studentów, którzy zajmują jeden pokój mieszkania lub osób mieszkających w kawalerce.

Jakie meble wybrać?

Zdajemy sobie sprawę, że zazwyczaj metraż takich pokoi jest nieduży, jednak zachęcamy do tego, by wybrać meble drewniane. Są one niezwykle trwałe i mogą sprawdzić się w przyszłości w kolejnych mieszkaniach, jeśli kiedyś dojdzie do przeprowadzki. Oprócz zwrócenia uwagi na dobrą jakość, warto również zadbać o to, by meble były praktyczne – na to zwrócimy jeszcze uwagę omawiając konkretne meble do takiego pokoju.

[product id="390, 383, 290, 274, 225,215" limit="4" slider="true" onlyAvailable="true"]

Jakie meble do pokoju multifunkcjonalnego?

W pokoju multifunkcjonalnym zdecydowanie musi się znaleźć miejsce do spania. Zważając na fakt, że takie pomieszczenie pełni jednocześnie funkcję salonu, rozważ zakup wygodnej rozkładanej sofy. W ciągu dnia będzie idealnym miejscem do przyjmowania gości, w nocy zastąpi ci wygodne łóżko do spania. W takim pokoju powinny znaleźć się również drewniane meble do sypialni, czyli pojemna i praktyczna drewniana szafa. O tym, że jest praktyczna przekonasz się m. in. po tym, czy istnieje możliwość samodzielnej modyfikacji półek, jest wyposażona w szuflady oraz drążek. Jej wielkość zależy w dużej mierze od metrażu pomieszczenia. Jednym z najbardziej praktycznych mebli w pokoju multifunkcyjnym jest również drewniana komoda – po pierwsze zapewni Ci dodatkowe miejsce do przechowywania, a po drugie będzie pełnić wymiar dekoracyjny, jeśli na jej blacie postawisz zdjęcia lub kwiaty. Komoda z drewna powinna pasować stylem do pomieszczenia, dlatego jeśli króluje u Ciebie minimalizm oraz styl skandynawski – biała komoda drewniana będzie pasować jak ulał! Warto również, by w takim pokoju znalazło się także miejsce do pracy w postaci biurka z drewna lub sekretarzyka, a także przestrzeń do odpoczynku. Tę funkcję może pełnić sofa, ale jeśli posiadasz odrobinę wolnego miejsca – zainwestuj w fotel!

Biała komoda – praktyczny mebel do każdego wnętrza

Komoda z drewna jest jednym z najpopularniejszych mebli, w który się zaopatrujemy podczas remontów. Prawdopodobnie wynika to z faktu, że jest bardzo uniwersalna – sprawdzi się praktycznie w każdym wnętrzu niezależnie od przeznaczenia. Biała komoda to odpowiedni mebel to przedpokoju, salonu czy jadalni, biura, sypialni, a także pokoju dziecięcego. W każdym z tych wnętrz, biała komoda drewniana zadba o miejsce do przechowywania, a także urozmaici wygląd całego wnętrza.

Sprawdź inne artykuły na naszym blogu:

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium