Pomysły na prezent mikołajkowy DIY

Pomysły na prezent mikołajkowy DIY

Mikołajki tuż tuż, dlatego dzisiaj przychodzimy do Was z wpisem dotyczącym pomysłów na prezenty mikołajkowe, które można wykonać własnoręcznie. Wszyscy doskonale wiemy, że świąteczny czas wiąże się z otrzymywaniem prezentów, ale warto pamiętać o tym, że prezenty można również zrobić. Poświęcenie czasu, by przygotować prezent jest o wiele bardziej wartościowe niż „załatwienie sprawy” w sklepie. Pamiętaj, zwłaszcza teraz, by unikać tłocznych miejsc i odpowiednio wcześniej przygotować się do świąt. To zdecydowanie bezpieczniejsze rozwiązanie. A najbezpieczniej będzie zostać w domu i wykonać prezenty mikołajkowe DIY. Poznaj nasze propozycje!

TOP 3 inspiracje na prezenty mikołajkowe DIY

W dzisiejszym wpisie znajdziesz 3 inspiracje, które mogą pomóc stworzyć Ci własnoręcznie wykonany prezent mikołajkowy. Zaczniemy od najprostszego i jednocześnie najmniej wymagającego rozwiązania.

1. Kartka mikołajkowa

Idealny pomysł, zwłaszcza jeśli masz dzieci. Kartka wykonana z pomocą dziecięcych rączek, może być świetnym pomysłem na upominek dla dziadków, babć, wujków lub cioć. Jest to coś niewielkiego, ale każdy z pewnością ucieszy się z takiego drobiazgu. Taką kartkę można z powodzeniem oprawić w ramkę i zawiesić na ścianie w kuchni lub postawić na drewnianej komodzie.

Mikołajkowa kartka DIY to również świetna opcja dla dorosłych, którzy relaksują się podczas prac plastycznych. Taką kartkę można wykonać przy pomocy akwareli lub pobawić się rozwiązaniem, jakim jest kolaż.

2. Jedzenie

Kto nie kocha dostawać jedzenia?! Drobne upominki mikołajkowe mogą mieć jak najbardziej postać ciasteczek, herbat, pysznej kawy, czy samodzielnie upieczonej granoli. O co dokładnie chodzi? Chodzi o taki prezent, który pomimo tego, że będzie jedzeniem od razu zwróci uwagę, że włożyliśmy w niego trochę pracy! Co to może być?

• samodzielnie upieczone ciasteczka, które umieścimy we własnoręcznie ozdobionym słoiku;

[product id="128, 106, 46, 311, 341,362" limit="4" slider="true" onlyAvailable="true"]• samodzielnie upieczona granola, której można użyć do mleka lub jogurtu – zdrowa alternatywa, która może być przygotowana z korzennymi (świątecznymi!) przyprawami;

• smaczna herbata (np. czarna, zielona, czerwona) z korzennymi przyprawami zapakowana w samodzielnie przygotowany słoiczek lub pudełko.

To też świetna okazja, by upiec korzenne ciasto lub obdarować bliskich konfiturami, które udało nam się zrobić w trakcie jesieni. Najważniejszą kwestią jest tutaj to, by zadbać o ładne, świąteczne opakowanie, które może zdobić kuchenne półki ścienne z drewna lub stać widoczne w meblu jakim jest przeszklona witryna.

Kalendarz adwentowy

To moim zdaniem najciekawsza opcja na mikołajkowy prezent DIY. Jest to nieoczywista i w dodatku odrobinę pracochłonna opcja, ale świetnie sprawdzi się, by sprezentować go osobie, na której nam zależy. Tradycja kalendarzy adwentowych jest bardzo popularna w Niemczech – większość nie wyobraża sobie przeżywać grudnia bez znajdowania każdego dnia jakiegoś upominku.

Jak można przygotować taki kalendarz? Sposobów jest naprawdę wiele, a przygotowanie takiego kalendarza wcale nie musi się wiązać z dużymi kosztami. Może mieć on postać pudełka z ponumerowanymi w środku pojemnikami, może być to również sterta ponumerowanych kopert – wszystko zależy od Ciebie. Kalendarz adwentowy może mieć formę codziennych cytatów, wspólnych zdjęć, słodyczy, przeróżnych upominków, a czasem wszystkiego naraz. Warto kalendarz adwentowy podarować osobie, z którą jesteśmy blisko – wybór cytatów, zadań, czy upominków nie przysporzy trudności. Taki kalendarz można ustawić w widocznym miejscu tak, by zdobił drewniany regał lub jeśli ma formę wiszącą – zawiesić tuż nad drewnianym łóżkiem.

Sprawdź inne artykuły na naszym blogu:

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium