Jak połączyć panele z płytkami

Jak połączyć panele z płytkami

Jak połączyć panele z płytkami?

Chcesz stworzyć kuchnię połączoną z salonem, ale zastanawiasz się jak zabudować podłogę? Boisz się, że panele mimo swoich właściwości hydrofobowych są niewystarczające, by stawić czoła chlapiącej wodzie podczas mycia naczyń? Choć te obawy nie mają uzasadnienia, a producenci paneli gwarantują wysoką jakość produktów, rozumiemy to. Dlatego, jeżeli koniecznie chcesz mieć płytki w kuchni, ale pozostałą część salonu chcesz mieć pokrytą panelami, to przygotowaliśmy kilka sprawdzonych metod i odpowiedzi na pytanie jak połączyć panele z płytkami, co zamiast listwy podłogowej wybrać oraz jakie są łączniki paneli i płytek.

 

Zanim przejdziemy do konkretnych przykładów i technik łączenia paneli z płytkami, chcielibyśmy uwrażliwić Cię na konieczność planowania takich rzeczy jeszcze na etapie projektowania mieszkania. Dlaczego? Płytki i panele różnią się między sobą grubością, wagą i innymi właściwościami technicznymi, ale też zupełnie inaczej się je układa. Jeżeli chcesz, aby połączenie między płytką a panelem było maksymalnie płaskie i niewyróżniające się, trzeba to uwzględnić przy wykończeniu posadzki. Ale efekt jest tego warty! Sam będziesz zdumiony jak efektownie zaprezentuje się podłoga, a na niej meble, np. komoda dębowa bez nóżek.

 

Połączenie płytek z panelami w kuchni

To, na co musisz zwrócić uwagę dobierając płytki i panele są ich właściwości techniczne, a dokładniej klasa ścieralności. Powinna być maksymalnie zbliżona, dzięki czemu unikniesz sytuacji, gdy płytki będą zachwycały efektownym blaskiem, a panele straszyły zużyciem i przetarciami. Podczas montażu należy zacząć od tego materiału, który będzie trudniejszy w dostosowywaniu. Dużo trudniej jest przyciąć płytki niż panele, dlatego najpierw ułóż na posadzce płytki, a następnie przejdź do paneli, gresu czy terakoty. Oczywiście, najważniejszy jest efekt wizualny, dlatego staraj się jeszcze na etapie zakupu materiałów sprawdzić, czy wybrane panele i płytki ze sobą współgrają.

[product id="638, 543, 427, 196, 191,47" limit="4" slider="true" onlyAvailable="true"]

Jedną z metod na to jak połączyć panele z płytkami jest wykorzystanie naturalnego korka, który wciska się w szparę między płytkami a parkietem. Ten materiał zasługuje na uwagę, ze względu na swoją elastyczność, przez co dopasowują się do „pracujących” tworzyw pod wpływem temperatury czy wilgotności podłóg.

Co zamiast listwy podłogowej? Klasyczny łącznik paneli i płytek, czyli akryl, który możesz zaimplementować do szczeliny przy pomocy pistoletu pneumatycznego. Korek czy akryl mogą skutecznie połączyć dwa rodzaje podłóg i dać efekt płynnego przejścia między wzorami. To też zasługa rozbudowanej gamy kolorystycznej tych mas, dzięki czemu możesz dobrać idealny kolor pod swoje podłogi tak, aby jeszcze bardziej zniwelować różnice.

Zastanawiasz się, czy połączenie płytek z panelami w kuchni zawsze musi tworzyć prostą linię? Oczywiście, że nie! Owszem, to dość popularny sposób, ale coraz częściej ustępuje on miejsca różnym skosom i mozaikom, które realizuje glazurnik lub jeszcze wcześniej projektant.

 

Zebraliśmy dla Ciebie kilka wskazówek i odpowiedzi na pytanie jak połączyć panele z płytkami, jakie stosuje się łączniki paneli i płytek, jakie są zamienniki listwy progowej i dedykowane połączenie płytek z panelami w kuchni. Pozostaje nam tylko wesprzeć Cię w remoncie i zostawić kolejne cenne rady, które zebraliśmy w kilku blogowych wpisach. Po pierwsze jak inaczej niż za pomocą rozróżnienia podłóg podzielić pokój? Odpowiadamy „Jak podzielić pokój – inspiracje”. Przechodząc już stricte do aranżacji kuchni, poznaj triki na to „Jak zrobić wyspę kuchenną?”. Na koniec równie problematyczna ściana ceglana: „Ceglana ściana - pomysły na aranżację”.

Sprawdź inne artykuły na naszym blogu:

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium