Jak odnowić meble sosnowe? Renowacja i odświeżenie mebli z sosny

Jak odnowić meble sosnowe? Renowacja i odświeżenie mebli z sosny

Meble sosnowe to najpopularniejszy wybór, jeśli chodzi o rodzaj drewnianych mebli. W porównaniu z innymi rodzajami mebli, ich ogromną zaletę stanowi cena, która pozostaje optymalna nawet dla osób, które nie mogą sobie pozwolić w danym momencie życia na zakup mebli drewnianych. Ogółem – naturalne drewno ma tę zaletę, że można je do woli odnawiać i poddawać renowacji. W dzisiejszym wpisie przeczytasz o tym, jak powinna wyglądać konserwacja mebli drewnianych oraz czyszczenie drewnianych mebli. Nie zabraknie również trzech prostych kroków renowacji - zaczynamy!

Trzy szybkie kroki do renowacji

Odnowienie drewnianych mebli jest banalnie proste, wystarczy, że wykonasz poniższe kroki:

1. Zacznij od przygotowania podłoża. Jeśli mebel ma już swoje lata – potraktuj go papierem ściernym ścierając starą farbę lub lakier. Zacznij od papieru ściernego o grubych ziarnach, następnie popraw papierem o drobniejszych ziarnach.

2. Przygotuj farbę – przede wszystkim dokładnie ją rozmieszaj. Chodzi o to, by jej konsystencja była jednorodna. Stosuj się do instrukcji dołączonej na tyle opakowania. Meble sosnowe, w zależności od odcienia farby, najlepiej pokryć 2-3 warstwami.

3. Pamiętaj, że meble drewniane powinny odstać minimum dobę, zanim zaczniesz ich użytkować. Stosuj się do instrukcji dołączonej do farby!

[product id="448, 105, 454,38, 115, 52" limit="4" slider="true" onlyAvailable="true"]

Czyszczenie mebli drewnianych

Pamiętaj jednak, że renowacja wcale nie musi być szybko potrzebna, jeśli odpowiednio zadbasz o pielęgnację swoich mebli. Meble drewniane mają to do siebie, że są niezwykle trwałe i wytrzymałe, a także prezentują się świetnie przez lata – pod warunkiem, że jest się systematycznym. Wystarczy regularnie przecierać meble drewniane delikatną szmatką. Nie należy używać mocnych detergentów, a jeśli już chcesz koniecznie użyć jakiegoś środka – wybierz produkty dedykowane tego typu powierzchniom. Czyszczenie drewnianych mebli nie powinno się odbywać przy pomocy szorstkich ściereczek- najlepiej sprawdzi się szmatka z mikrofibry. Zadbaj również o dobre ustawienie mebli unikając nadmiaru światła i wilgoci – pielęgnacja mebli drewnianych naprawdę nie jest trudna!

Białe meble - jak stworzyć?

Konserwacja drewnianych mebli jest już nam znana, dlatego teraz przejdźmy do najpopularniejszej kwestii, a mianowicie do przemalowywania starych mebli na biało. To świetny sposób, żeby dać życie starym meblom, które zalegają nieużywane. Odnowione białe biurko drewniane może stanąć w nowo urządzanym biurze, a znaleziona gdzież stara toaletka drewniana może okazać się naszym ukochanym meblem w sypialni. Meble z drewna sosnowego można odnawiać i w prosty sposób dodawać im swoistego charakteru. I jeszcze coś, o czym mało kto pamięta – kupując w sklepie białe meble, możesz po latach je pomalować świeżą białą farbą. W ten sposób odświeżysz nie tylko dane meble, ale i całe pomieszczenie. Nasza planeta na pewno będzie nam wdzięczna, jeśli zaczniemy dużo bardziej korzystać z tego, co już zostało wyprodukowane zamiast opierać się na niekontrolowanym wzroście wszystkiego. Kluczem do ekologicznej postawy jest wykorzystywanie tego, co mamy pod ręką odnawiając to lub naprawiając. Do dzieła!

Sprawdź inne artykuły na naszym blogu:

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium