Ile kosztuje generalny remont mieszkania? Na jaki koszt muszę się przygotować?

Ile kosztuje generalny remont mieszkania? Na jaki koszt muszę się przygotować?

Ile kosztuje generalny remont mieszkania? To pytanie spędza sen z powiek osobom, które planują przeprowadzić metamorfozę domowych wnętrz. Tak naprawdę na ostateczną cenę wpływa kilka czynników, które należy wziąć pod uwagę podczas dokonywania wstępnej wyceny. Przede wszystkim  koszty remontu zależą od tego, jak dużą modyfikację planujesz – czy chodzi wyłącznie o drobne zmiany, czy może zupełną rewolucję mieszkania, w której wszystko będzie wymienione. Jaki może być średni koszt remontu mieszkania za m2 i ile kosztuje ekipa remontowa? Warto poznać odpowiedź na te pytania, szczególnie gdy nie zamierzasz działać na własną rękę, tylko chcesz skorzystać z pomocy fachowców.

Średni koszt remontu mieszkania za m2 - jak wyglądają ceny w największych miastach w Polsce?

Ile kosztuje generalny remont mieszkania w poszczególnych miastach? Warto rozłożyć tę kwestię na czynniki pierwsze. Bez wątpienia znaczenie ma lokalizacja. Koszty remontu z pewnością będą wyższe w większych polskich miastach niż w ich dalszych okolicach. Wszystko z uwagi na dużą konkurencję i wiążący się z tym wyścig cenowy oraz możliwości finansowe mieszkańców, które zwykle w dużych metropoliach są większe niż na przedmieściach z uwagi na lepsze zarobki.

W poniższej liście uśredniliśmy ceny za m2 za poszczególne prace wedle największych miast w Polsce:

 • usunięcie starej powierzchni ścian i podłóg – od 10 do 50 zł/m2 w zależności od ich rodzaju,
 • układanie płytek – od 30 do 200 zł/m2 w zależności od wielkości,
 • malowanie ścian – od 12 do 20 zł/m2 w zależności od rodzaju i koloru farby,
 • układanie paneli – od 20 do 60 zł/m2 w zależności od sposobu układania,
 • układanie parkietu drewnianego – od 10 do 50 zł/m2,
 • biały montaż – od 100 do 500 zł za punkt, w zależności od tego, czy dotyczy instalacji umywalki, bidetu, sedesu (klasyczny/podtynkowy), kabiny prysznicowej, wanny wraz z bateriami.
[product id="427, 335, 384, 211, 570,158 " limit="4" slider="true" onlyAvailable="true"]

Jak wstępnie oszacować koszty remontu?

Ile kosztuje generalny remont mieszkania i jak wstępnie go oszacować? Oczywiście pierwszy kryterium, które wpływa na cenę, jest metraż – im większa powierzchnia, tym wyższa cena. Ponadto zacznij od zakresu prac, jakie planujesz wykonać. Odpowiedz sobie na pytanie, czy:

 • Chcesz działać samodzielnie czy skorzystać z pomocy fachowców?
 • Planujesz drobną metamorfozę, czy generalny remont?
 • Zamierzasz decydować się na materiały i elementy z najwyższej półki „premium” czy będziesz szukać oszczędności podczas ich zakupu?
 • Jesteś zainteresowany obsługą firmy oferującej kompleksową aranżację wnętrz wraz z projektem architekta, czy też interesuje Cię działanie według swojego pomysłu, zakup materiałów na własną rękę i zlecenie wyłącznie standardowych prac remontowo-budowlanych wynajętej ekipie?

Odpowiedzi na te pytania z pewnością ułatwią stworzenie wstępnej wyceny, co pozwoli się odpowiednio przygotować na remont pod kątem finansowym. Jednocześnie na tej podstawie możesz zrewidować planowane prace – zmniejszyć lub zwiększyć ich zakres.

FAQ:

 1. Ile kosztuje generalny remont mieszkania i od czego zależy ostateczna cena?

Ostateczna cena za remont zależy od metrażu mieszkania, lokalizacji, zakresu prac oraz tego, czy działasz na własną rękę, czy planujesz skorzystać z pomocy fachowców.

 1. Średni koszt remontu mieszkania za m2na jaki się przygotować?

Średni koszt remontu, z jakim należy się liczyć, wynosi od 1500 zł do 4000 zł za m2.

 1. Ile kosztuje ekipa remontowa i jak wybrać fachowców godnych zaufania?

Koszt ekipy zależy od zakresu prac zleconych do wykonania, czasu, odległości niezbędnej do pokonania z siedziby firmy do mieszkania oraz ewentualnych dodatkowych usług, do których zalicza się między innymi zakup materiałów czy projekt architekta.

Sprawdź inne artykuły na naszym blogu:

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium