Co zrobić gdy szuflada się nie domyka? Jaka może być tego przyczyna?

Co zrobić gdy szuflada się nie domyka? Jaka może być tego przyczyna?

Dlaczego szuflada się nie domyka? Powodów może być kilka, a w dzisiejszym artykule staramy się opisać każdy z nich, co pomoże rozwiązać ten uciążliwy problem. Często może być to tylko błahostka, którą można zniwelować w mgnieniu oka. Jednak w najgorszym scenariuszu może się okazać, że dany mechanizm lub nawet cały mebel nadaje się do wymiany bądź też konieczne będzie zwrócenie się o pomoc do specjalisty. Co zrobić, gdy szuflada się nie domyka we własnym zakresie, zanim podejmiemy radykalne środki? Wykorzystaj nasze wskazówki!

Dlaczego szuflada się nie domyka?

Co zrobić gdy szuflada się nie domyka? Zanim przejdziesz do działania, konieczne jest poznanie źródła problemu, gdyż bez tego ani rusz. Sprawdź dokładnie każdy element, w tym dno, wnętrze i cały mechanizm – być może już podczas analizy dojdziesz do tego, w czym leży problem.

Dlaczego szuflada się nie domyka? Powodem może być:

  • nieprawidłowe ułożenie przechowywanych wewnątrz rzeczy, które mogą blokować mechanizm,
  • wysunięty spód szuflady ze specjalnych szczelin,
  • zbyt duże obciążenie szuflady,
  • źle przykręcone śruby,
  • poluzowany mechanizm do wysuwania szuflady,
  • nieprawidłowo włożona szuflada w prowadnice,
  • niewłaściwe wypoziomowanie prowadnic,
  • nierówne podłoże, na którym stoi mebel,
  • zużyte bądź uszkodzone prowadnice.

Jednak, co zrobić, gdy szuflada się nie domyka w dalszym ciągu, pomimo zastosowania powyższych rozwiązań? W takiej sytuacji pozostaje Ci skontaktować się ze specjalistą lub też zakup nowego mebla. Jeśli ma stanowić miejsce do przechowywania, to doskonałą propozycją będzie między innymi biała komoda sosnowa do salonu.

Jeśli już znasz powody problemu, to koniecznie dowiedz się, czym smarować drewniane szuflady również w przypadku świeżo zakupionych mebli, aby kłopot nie wracał. Informacje na ten temat znajdziesz w poniższym akapicie.

[product id="138, 571, 314, 385,131, 260" limit="4" slider="true" onlyAvailable="true"]

Jak temu przeciwdziałać – czym smarować drewniane szuflady?

Mechanizm do wysuwania szuflady niekiedy wymaga odpowiedniej konserwacji, aby zachował płynność swojego działania. Zatem czym smarować drewniane szuflady? Aby uniknąć ich zacinania się i zapewnić gładkie przesuwanie prowadnic wystarczy z reguły posmarować je mydłem bądź bezbarwnym woskiem ze świecy. Zwykle przynajmniej jedno z tych produktów mamy w domu, dzięki czemu można działać od razu.

Gdy źródłem problemu nie są zacinające się prowadnice, a napęczniałe przez wilgoć drewno lub wypaczone ścianki boczne, można spróbować wyrównać ich powierzchnię poprzez struganie dolnych krawędzi, biorąc przy tym pod uwagę układ słojów. Można w tym celu użyć także szlifierki bądź papieru ściernego o odpowiedniej ziarnistości. Zastosowanie tych rad powinno pomóc i pozwolić na nowo cieszyć się prawidłowo funkcjonującym meblem. Mamy nadzieję, że nasz artykuł rozwiał wszelkie wątpliwości i już dokładnie wiesz, co zrobić gdy szuflada się nie domyka.

Sprawdź inne artykuły na naszym blogu:

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium