Najczęstsze błędy podczas montażu mebli

Najczęstsze błędy podczas montażu mebli

Coraz częściej decydujemy się na to, by zakupić meble drewniane online. Taka forma zakupu wiąże się z wieloma dodatkowymi kwestiami, jak np. zwrócenie uwagi na jakość i bezpieczeństwo przesyłki, a także odpowiednie przygotowanie się do samodzielnego montażu takich mebli! W dzisiejszym wpisie poznasz najczęstsze błędy, które popełnia się podczas montażu mebli.

Dlaczego warto składać meble samodzielnie?

Jedną z największych zalet są względy finansowe. Montaż drewnianych mebli zapewniony przez producenta zazwyczaj jest drogi i nieopłacalny. Z pewnością jest idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy nie chcą zawracać sobie głowy montażem, który jest dość czasochłonny. Oprócz tego, dzięki samodzielnemu montażowi mamy pewność, że mebel złożony jest poprawnie i zyskujemy wiedzę, jak go z powrotem złożyć.

Najczęstsze błędy przy montażu mebli

Zdarza się, że zamawiając drewniane meble do sypialni czy jakiegokolwiek innego pomieszczenia, nie sprawdzamy dokładnie wymiarów. Skutkiem czego okazuje się, że np. drewniana szafa lub łóżko nie mieści się w zaplanowanym miejscu. Oczywiście jest to źródło ogromnej frustracji i niestety dodatkowych kosztów – zwrócenie niewymiarowego mebla kosztuje, a tę kwotę najczęściej pokrywa klient.

Innym częstym błędem jest to, że nie sprawdzamy dokładnie, czy w opakowaniu znajduje się potrzebna liczba elementów. W większości przypadków się zgadza, jednak pamiętaj o tym, by być uważnym/uważną. Często takie elementy są dokładnie wyliczone, więc wystarczy chwila nieuwagi czy niedbałości, by gdzieś spadły i się zgubiły.

[product id="38, 46, 54, 144, 392,337" limit="4" slider="true" onlyAvailable="true"]

Na co warto zwrócić uwagę przy montażu mebli?

Bardzo często zdarza się, że podchodzimy do montażu mebli nieprzygotowani. Poniżej kilka rad, które zdecydowanie przyspieszą i ułatwią montaż mebli:

1. Znajdź kompana do składania drewnianych mebli. Jeśli chcesz wykonać tę pracę samodzielnie – może być to faktycznie trudne i czasochłonne. Druga osoba może się przydać, by przytrzymać niektóre elementy, które są mniej poręczne. Poza tym, w towarzystwie praca jest sprawniejsza.

2. Przygotuj narzędzia – przyda Ci się śrubokręt, młotek, gwoździe.

3. Czytaj uważnie instrukcję, bo bardzo często zdarza się nam o tym zapominać. To, że coś wydaje się intuicyjne wcale nie znaczy, że szybka lektura instrukcji w czymś zaszkodzi. Najczęściej to właśnie tam znajdują się informacja o tym, ile dokładnie śrubek, gwoździ i innych elementów będzie Ci potrzebnych. Najczęściej znajdziesz w zestawie wszystkie elementy, która będą niezbędne do złożenia drewnianych mebli do montażu.

4. Przed przystąpieniem do pracy, przelicz dokładnie i sprawdź, czy wszystkie elementy znalazły się w paczce.

Mamy nadzieję, że dzisiejszy wpis dotyczący montażu drewnianych mebli był dla Ciebie pomocny! Samodzielnie składanie mebli może być źródłem ogromnej satysfakcji i być naprawdę korzystne finansowo. Mamy nadzieję, że po dzisiejszym wpisie z łatwością zabierzesz się za skręcanie komody z drewna czy jakiegokolwiek innego mebla!

Sprawdź inne artykuły na naszym blogu:

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium