Jakie krzesło do biurka dla dziecka? Jak zadbać o wygodę pociechy?

Jakie krzesło do biurka dla dziecka? Jak zadbać o wygodę pociechy?

Twoje dziecko z przedszkolaka stało się uczniem? Urządzając dla niego kącik do nauki, nie zapomnij o odpowiednim doborze krzesła. Czym się kierować, co wziąć pod uwagę? Nasz przewodnik pomoże Ci wybrać odpowiedni model.

Jakie krzesło do biurka dla dziecka? Jak zadbać o wygodę pociechy?

Jak ten czas szybko leci! Często uświadamiamy to sobie dopiero patrząc na nasze dzieci. Przystajemy wówczas na chwilę i zastanawiamy się, jak to możliwe, że ten maluch, którego niedawno nosiliśmy na rękach, dzisiaj idzie już do szkoły podstawowej? Czekają go tam na pewno ciekawe wyzwania, ale i obowiązkowa nauka pisania, czytania i systematycznego uczenia się. Aby stworzyć mu komfortowy kącik do nauki i rozwijania pasji, należy zastanowić się, jakie jest idealne krzesło dla ucznia?

Jak wybrać krzesło do biurka dla dziecka?

Przede wszystkim potrzebujesz centymetra, którym zmierzysz wzrost swojej latorośli. Dzięki temu dowiesz się, jaką wysokość powinno mieć biurko, a jaką krzesło. Pamiętaj, że utrzymanie prawidłowej postawy ciała zależy od wielu zmiennych, ale jednym z nich jest odpowiedni dobór mebli.

Zwróciłeś uwagę, że niektóre krzesła obrotowe mają specjalne dostawki – podnóżki? To dlatego, że podczas długiego siedzenia w jednej pozycji warto, aby nogi były oparte o podłogę lub właśnie o taki podest. Jeżeli przyjrzysz się postawie swojego dziecka, zauważysz być może, że nadmiernie pochyla się nad blatem. To może prowadzić do zwyrodnienia kręgosłupa i dysfunkcji jego rozwoju. Lekarze przestrzegają i sugerują taki model krzesła i biurka, który umożliwi siedzenie pod kątem ok. 20 stopni z rękami opartymi o blat (co jest konieczne podczas pisania). Co więcej, źle dobrane krzesło, a zatem i niekomfortowa pozycja, może dziecko rozpraszać, co ma duży wpływ na osiągane przez niego efekty w nauce. Teraz już widzisz, że krzesła dla dziecka są bardzo ważnym elementem wyposażenia dziecięcego pokoju. Nie lekceważ więc jego odpowiedniego doboru, a Twoje dziecko z pewnością doceni, że dłużej zastanowiłeś się nad wyborem jakie krzesło do biurka dla dziecka.

[product id="289, 300, 220, 375, 390,387" limit="4" slider="true" onlyAvailable="true"]

Jakie krzesło do biurka dla 7 latka? Na co zwrócić uwagę?

Zacznijmy od biurka. Nauczanie początkowe często wymaga skupienia i zaangażowania, ale nie obarcza ucznia wielogodzinną nauką, licznymi pracami domowymi i innymi obowiązkami szkolnymi. Dlatego 7 latek nie potrzebuje tak dużej przestrzeni blatu, jak uczeń starszych klas lub student. Zachęcamy więc do wyboru bardziej kompaktowych modeli, jak drewniane biurko czy biurko drewniane białe. Gdy Twoja pociecha podrośnie, z łatwością wymienisz biurko na bardziej rozbudowany model, np. biurko drewniane sosnowe. W naszej ofercie posiadamy zakładkę biurka dla dziecka, w której znajdziesz propozycje dla najmłodszych.

Jakie zatem jest idealne krzesło dla ucznia? Zdziwisz się, ale nie zawsze jest to krzesło obrotowe! Czasem dużo lepiej sprawdzi się solidne, drewniane krzesło ze stabilnym podparciem, które odciąży kręgosłup dziecka. W razie potrzeby możesz do niego dokupić dodatkowe poduszki zwiększające komfort. Jeżeli zdecydujesz się na te rozwiązanie, to w naszej ofercie znajdują się krzesła drewniane o prostym, skandynawskim lub prowansalskim designie, takie, które mają sztywne, drewniane siedzisko lub te wyposażone w piankę.

Mamy nadzieję, że teraz odpowiedź na pytanie „jak wybrać krzesło do biurka dla dziecka?” jest jasna i klarowna.

Jakie krzesło do biurka dla dziecka - inspiracje

Nie ukrywamy – aranżacja pokoju dziecka to nie lada wyzwanie. Ponieważ ma przed sobą zarówno naukę, rozwijanie pasji, jak i zabawę, to pokój musi zapewniać mu miejsce na wszystkie te aktywności. Kierując się powyższymi wytycznymi, własnym gustem i zainteresowaniami dziecka, z pewnością urządzisz mu prawdziwe królestwo. Jeżeli poza pytaniem „jakie krzesło do biurka dla dziecka”, szukasz pomysłu, „Jak zorganizować przestrzeń wokół biurka?” to polecamy nasz wpis blogowy na ten temat. Wiele inspiracji może dostarczyć również artykuł „Na co zwrócić uwagę przy wyborze mebli dziecięcych?”.

Zostawiamy Cię ze wszystkimi informacjami i trzymamy kciuki za powodzenie misji aranżacji pokoju dla ucznia. Jeżeli zechcesz się podzielić ostatecznym efektem, prześlij zdjęcia na adres marketing@meblekatmandu.pl. Tymczasem, życzymy dużo radości podczas urządzania pokoju dziecięcego.

Sprawdź inne artykuły na naszym blogu:

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium