Jakie kolory pasują do drewna?

Jakie kolory pasują do drewna?

Mnóstwo osób decyduje się na aranżację pomieszczeń w domu lub mieszkaniu wykorzystując przy tym meble drewniane. Jak więc dopasować kolor ścian oraz dodatków do drewna? Poniższy tekst został stworzony po to, by pomóc Ci odpowiedzieć na pytanie: jakie kolory pasują do drewna? Zapraszamy do lektury!

Jakie kolory pasują do drewna?

Nie jest łatwo jednoznacznie ustalić jaki kolor pasuje do drewnianych mebli a jaki nie. Wiele zależy od upodobań właściciela, ale również rodzaju i koloru mebli, a także stylu według którego urządzone jest wnętrze. To, co warto przede wszystkim podkreślić to fakt, że drewniane meble są bardzo uniwersalne, dzięki czemu można wykorzystać je do aranżacji właściwie każdego wnętrza – zarówno klasycznego jak i nowoczesnego. Ich ponadczasowość i uniwersalność sprawia, że istnieje bardzo mało kolorów, które zdecydowanie nie współgrają z drewnianymi meblami. Przykładem tego jest na przykład kolor czarny. Ale jakie dokładnie kolory pasują do drewna? Poniżej poznasz najczęściej wybierane kolory ścian pasujące do drewna.

Kolory ścian pasujące do drewna

Kolory ścian pasujące do drewna to przede wszystkim odcienie jasne (biele, beże), ale naturalne drewno równie pięknie wygląda w połączeniu z szarościami, grafitami, butelkową zielenią czy kolorem granatowym. Decydując się na ciemne ściany w pomieszczeniu z drewnianymi meblami, powinniśmy pamiętać o tym, by ciemna ściana była ozdobiona dodatkami w jasnych kolorach (np. zdjęciami, plakatami). Nie jest najistotniejsze to jakie kolory pasują do drewna ale przede wszystkim to, w jaki sposób są ze sobą połączone. Chodzi o to, żeby aranżować świadomie i ze smakiem. Ciemne meble, na przykład komody do salonu powinniśmy stawiać na jasnych ścianach. Z kolei meble z jasnego drewna nie zawsze świetnie prezentują się na tle mocnych i wyrazistych kolorów. Warto przełamać je wtedy jasnymi dodatkami na ścianie.

Sprawdź meble z naszej oferty:

Jaki kolor pasuje do drewnianych mebli? Wszystko zależy od rodzaju drewna!

Żeby dokładnie odpowiedzieć na pytanie o to jakie kolory pasują do drewna, musimy wziąć pod uwagę fakt, że różne gatunki drewna różnią się od siebie odcieniem. Jasne meble z drewna najlepiej komponują się w równie jasnych pomieszczeniach – nie tylko skupiają uwagę, lecz także tworzą wraz ze ścianami złudzenie, że pomieszczenie jest większe. Pomieszczenia urządzone w stylu klasycznym najczęściej wyposażone są w jasne meble, a najczęstsze kolory ścian, które można zaobserwować to biele, beże oraz szarości.

Meble drewniane wykonane z drewna sosnowego mają zazwyczaj miodowy, złocisty kolor. Takie meble świetnie prezentują się zarówno w towarzystwie bieli, jak i bardziej zdecydowanych odcieni. Mowa tutaj między innymi o zieleniach, błękitach, ale również odcieniu wrzosowym, lawendowym czy nawet granatowym! Nie bój się zdecydowanych kroków, kieruj się intuicją i nie zastanawiaj się za długo nad tym jaki kolor pasuje do drewnianych mebli. Po prostu podglądaj różne inspiracje gotowych aranżacji i działaj! Zanim przystąpisz do pracy, zadbaj o dobrze przygotowany projekt, na którym wprowadzisz ewentualne poprawki.

Sprawdź inne artykuły na naszym blogu: 

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium