Jak urządzić hol na piętrze

Jak urządzić hol na piętrze

Już dawno po remoncie lub przeprowadzce, a Twój hol na piętrze nadal jest nieurządzony? Spokojnie! W dzisiejszym wpisie podpowiemy, jak zagospodarować przestrzeń w holu, by dom zyskał na przytulności i funkcjonalności. Przygotowaliśmy trzy inspiracje z wykorzystaniem mebli do holu oraz krótki poradnik, jak dobierać szafkę na buty. Zaczynamy!

1. Funkcjonalny hol

W tym przypadku hol na piętrze może być dodatkowym pomieszczeniem garderoby lub całkowicie je zastępować. Możesz w nim ustawić drewnianą szafę z domowymi urządzeniami, czy okryciami wierzchnimi. Ponadto w holu może znaleźć się miejsce dla szafki na buty lub skrzyni. Tak zagospodarowany hol będzie stanowić dodatkową, estetyczną przestrzeń na przechowywanie ubrań lub przedmiotów codziennego użytku. Biała skrzynia do przedpokoju może pomieścić sezonowe ubrania lub być miejscem przechowywania zabawek.

2. Miejsce dla Ciebie

W tej propozycji hol może stać się przestrzenią dla Ciebie! Jeśli Twoja sypialnia jest zbyt mała, a w Twoim domu brakuje pomieszczenia, gdzie można ustawić drewnianą toaletkę, rozważ opcję holu! Może to być miejsce, w którym znajdzie się biała toaletka, przy której zadbasz o swój wygląd każdego dnia. Dodatkowym atutem będzie również obecność dużego okna w holu. Drewniana toaletka powinna stać w miejscu, gdzie jest dobry dostęp do światła. Oprócz toaletki, w holu może stanąć biała drewniana komoda, które zapewni dodatkowe miejsce na przechowywanie akcesoriów.

[product id="125, 41, 147,194, 217, 474" limit="4" slider="true" onlyAvailable="true"]

3. Miejsce na książki

Ostatnią propozycją jest wykorzystanie holu jako miejsca dla książek. Idealnym rozwiązaniem będą w tym przypadku drewniane regały, które zapewnią dodatkowe miejsce do przechowywania. Taka opcja powinna Ci się spodobać - zwłaszcza, jeśli jesteś książkoholikiem i uwielbiasz kupować nowe książki! Jeśli Twój hol jest wystarczająco duży, możesz również pokusić się o wygodny fotel i stworzyć sobie kącik do relaksu. Pamiętaj jednak o odpowiednim oświetleniu, by zapewnić swoim oczom komfort i zadbać o ich zdrowie.

Jak wybrać szafkę na buty?

W holu, swoje miejsce może znaleźć również drewniana szafka na buty, dlatego podpowiemy, czym kierować się przy jej wyborze. Dobierając szafkę na buty, zwróć uwagę na:

• kolorystykę holu,

• panujący styl,

• ilość dostępnego miejsca.


Jeśli mowa o stylu - do minimalistycznych wnętrz świetnie pasują białe lub sosnowe szafki na buty. Natomiast do wnętrz bardziej nowoczesnych, polecamy rustykalne połączenia, czy nawet rozwiązania z wykorzystaniem nieszablonowych połączeń kolorystycznych.

Dobrze, by w holu kolory ścian pozostawały raczej jasne, zwłaszcza że większość holów jest zazwyczaj pozbawiona okien. Białe meble do holu w połączeniu z lustrem z pewnością zapewnią optyczne powiększenie przestrzeni. Jeśli chodzi o ilość dostępnego miejsca – na rynku znajdziesz sporo różnego rodzaju szafek na buty – przypominające komody, zwykłe białe skrzynie itd. Jeśli nie masz już miejsca na kolejny mebel, zaopatrz się w specjalne organizery, które umożliwią przechowywanie butów w szafie.

Sprawdź inne artykuły na naszym blogu:

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium