Home office – jak pracować efektywnie?

Home office – jak pracować efektywnie?

Cały czas uczymy się obecnej sytuacji – panująca epidemia wymusza na nas nowe zachowania -szczególnie podczas codziennych obowiązków, takich jak zakupy, czy dojazd do pracy. Istnieje jednak spora część osób, która musiała przestawić się na tryb pracy zdalnej, co nie jest łatwe i wymaga dobrej organizacji. W dzisiejszym wpisie podpowiemy, w jaki sposób zaaranżować przestrzeń w domowym biurze, aby było to miejsce sprzyjające szczególnej efektywności. Gotowi? Zaczynamy!

Domowe biuro – jak urządzić?

To, w jaki sposób pracujemy i jakie mamy samopoczucie, zależy w dużej mierze właśnie od naszego otoczenia. Zastanów się jaka jest Twoja efektywność, jeśli jest Ci niewygodnie, nie masz dostatecznej ilości światła, wokół zbierają się śmieci i papiery? Na pewno nie osiągniesz swojego szczytu efektywności w takich warunkach! Efektywna praca jest skutkiem dobrze zaplanowanej i przyjaznej przestrzeni, w której aż chce się spędzać swój czas. Jak to osiągnąć? Mamy kilka wskazówek:

1. Wpuść kwiaty do domowego biura

Rośliny w każdym pomieszczeniu są pożądane, ale jeśli chodzi o domowe biuro powinny być jego podstawowym elementem! Dzięki roślinom przestrzeń wygląda przyjemniej, poza tym – krótka przerwa na zadbanie o rośliny i ich podlanie w trakcie pracy, może przynieść wiele dobrego. Zadbaj o to, by w Twoim biurze w domu znajdowały się kwiaty – zarówno te doniczkowe jak i świeże.

2. Zadbaj o dobrej jakości meble drewniane

To jasne, że domowe biuro powinno być urządzone jak najlepiej. A to „najlepiej” zapewnią meble z naturalnego drewna, które nie tylko cieszą oko, ale są też trwałe i solidne. Jeśli kochasz klasykę – wybierz do pracy biały sekretarzyk drewniany. Ten mebel jest niezwykle funkcjonalny, ponieważ dodatkowe półki zapewniają miejsce do przechowywania dokumentów lub po prostu ustawienia dodatków. Dobra jakość meble to nie wszystko – zadbaj o ich odpowiednie usytuowanie. Drewniane biurko lub sekretarzyk umieść pod oknem lub równolegle do niego. Dzięki temu będziesz mieć stały dostęp do światła w ciągu dnia. Zadbaj o porządną, dużą lampkę, która ułatwi Ci pracę zimą lub wieczorami.

[product id="434, 375, 347, 125,154, 43" limit="4" slider="true" onlyAvailable="true"]

3. Spraw, by to miejsce było naprawdę Twoje

Jak to osiągnąć? Dodatkami oczywiście! Mowa tu o zdjęciach powieszonych na tablicy lub umieszczonych w ramach, ciekawych plakatach na ścianie i osobliwych gadżetach ułatwiających przechowywanie dokumentów (np. segregatory i teczki).

4. Dbaj o porządek

Uporządkowana przestrzeń to podstawa jeśli chodzi o domowe biuro. Staraj się znaleźć dla rzeczy stałe miejsca i odkładaj je tam – dzięki temu nic nie rozproszy Cię podczas pracy!

Techniki planowania czasu

Jeszcze wskazówka, która tak naprawdę nie dotyczy otoczenia, ale zdecydowanie warto o niej wspomnieć. W sieci znajdziesz mnóstwo technik zarządzania czasem, które mogą ułatwić Ci życie. Przykładem może być technika Pomodoro, która zakłada maksymalne skupienie na zadaniu przez 25 minut w 5 sekwencjach wraz z przerwami pomiędzy nimi.

Sprawdź inne artykuły na naszym blogu:

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium