Co zamiast szafki nocnej w małej sypialni?

Co zamiast szafki nocnej w małej sypialni?

Nie każda sypialnia posiada zadowalający metraż umożliwiający postawienie w niej szafki nocnej. Jednak nie warto całkowicie rezygnować z funkcjonalności, jaką zapewnia nam ten mebel. Co zamiast szafki nocnej powinno się znaleźć w sypialni? Przeczytaj poniższy wpis i poznaj nasze propozycje!

Brak miejsca na szafkę nocną? Są na to rozwiązania!

Szafki nocne są bardzo często niedoceniane w sypialniach, jednak to właśnie na nich jesteśmy w stanie odłożyć tuż przed snem szklankę wody, tabletki, czytaną książkę lub gazetę, a także budzik i telefon. Nie warto rezygnować z szafki nocnej, ponieważ później kończy się to telefonem znajdującym pod poduszką, a także rozrzuconymi rzeczami przed łóżkiem. Co zamiast szafki nocnej? Jak w takim razie poradzić sobie z brakiem szafki nocnej w sypialni?

Brak miejsca na szafkę nocną to nie koniec świata – obok łóżka możesz postawić zwykły ozdobny taboret lub krzesło, który chociaż w części będzie spełniał rolę szafki nocnej. Taki stolik obok łóżka będzie nadawał się na ustawienie budzika czy odłożenie telefonu. Możesz również rozważyć zakup wózka na kółkach, który będzie stanowił mobilną szafkę nocną. Zastąpienie szafki nocnej nie jest trudne – wszystko zależy tak naprawdę od Twojej inwencji. Szafką nocną może być również drewniana skrzynia, czy ozdobne pudełko położone w pobliżu łóżka. W bardzo małych sypialniach warto rozważyć zagospodarowanie zagłówka. Tworząc specjalne wgłębienie w zagłówku lub mocując na nim deskę w formie półki można zyskać dodatkowe miejsce do przechowywania podręcznych rzeczy.

Innym rozwiązaniem jest również półka zamiast szafki nocnej. Półki do sypialni w formie półek ściennych lub półek narożnych mogą stanowić świetne rozwiązanie, jeśli Twoja sypialnia cierpi na brak miejsca na szafkę nocną. Dobierając półki do sypialni, zwróć uwagę na jakość i materiał wykonania. Drewniane półki będą o wiele bardziej trwałe niż te wykonane z płyty. Co więcej – będą również o wiele lepiej się prezentować!

[product id="134, 52, 565, 546, 386,363" limit="4" slider="true" onlyAvailable="true"]

A może półka zamiast szafki nocnej?

Półka zamiast szafki nocnej sprawdzi się w niewielkich sypialniach i będzie o wiele bardziej praktyczna od zwykłej szafki. Możesz wykorzystać wolną przestrzeń na ścianie i zaaranżować nawet regał! Dzięki temu zyskasz miejsce nie tylko na podręczne akcesoria, lecz także na książki, kwiaty i zdjęcia! Dlaczego to ważne, by w sypialni znajdował się stolik nocny lub coś, co go zastąpi? Sypialnia jest pomieszczeniem odpoczynku, dlatego to niezwykle ważne, by panował w niej ład i porządek. Dzięki nakastlikowi jesteśmy w stanie uporządkować drobne rzeczy, nie generując w ten sposób bałaganu. To samo umożliwiają rozwiązania zastępcze (np. półki).

Czy wiesz już, co zamiast szafki nocnej sprawdzi się w Twojej sypialni? Czy będzie to stolik obok łóżka, czy może drewniana półka? Niezależnie od wyboru, mamy nadzieję, że Twoja sypialnia zyska praktyczny wymiar, a brak miejsca na szafkę nocną nie będzie stanowił przeszkody w posiadaniu pięknej i funkcjonalnej sypialni!

Sprawdź inne artykuły na naszym blogu:

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium