Kup w przeciągu:

Ceglana ściana - pomysły na aranżację

Ceglana ściana - pomysły na aranżację

Użycie cegły w przestrzeni mieszkalnej jest bardzo popularnym rozwiązaniem. Cegłę uważa się za materiał surowy i ciężki na pierwszy rzut oka, jednak cegła może wprowadzić naprawdę unikatowy klimat w pomieszczeniu, nadając mu charakterystyczny wygląd. Ściana z cegły jest popularnym rozwiązaniem nie tylko w salonie, ale nawet w kuchni, czy łazience. Reprezentuje styl industrialny, jednak może znaleźć się we wnętrzach w stylu skandynawskim, zwłaszcza scandi chic.

Ściana z cegły – jak wykonać?

Zanim zaczniemy, warto zwrócić uwagę na to, że ściana z cegły może być zarówno ścianą zbudowaną z niej jak i pokrytą ceglanymi płytkami. Obie opcje różnią się od siebie znacząco – pierwsza jest możliwa jedynie w starych domach lub kamienicach, a druga – w nowszym budownictwie. Opcja druga może być również wykorzystana nawet w niewielkim mieszkaniu. Wystarczy, że zostaną użyte w tym celu ceglane płytki lub panele z motywem cegły. Jeśli chodzi o pierwszą opcję –w starych kamienicach najprościej jest odkryć cegły poprzez skucie tynku. Kiedy myślimy o ścianie z cegły, widzimy zapewne tę stworzoną z cegły czerwonej. W ostatnim czasie bardzo popularna stała się biała cegła, która prezentuje się przepięknie w połączeniu z naturalnym drewnem i świetnie sprawdzi się w niewielkich pomieszczeniach, optycznie powiększając wnętrze.

Ściana z cegły – salon

Jedno z najbardziej popularnych rozwiązań zakłada wykonanie ściany z cegły tuż przy miejscu, gdzie stoi kanapa lub gdzie wisi/stoi telewizor. Warto, by cegła nie zajmowała zbyt dużej przestrzeni, bo może zwyczajnie przytłoczyć wnętrze.

Ściana z cegły – sypialnia

W sypialni ściana z cegły może nadać pomieszczeniu prawdziwie romantyczny klimat. Najlepiej, gdy cegła zajmuje ścianę, przy której znajduje się łóżko. Zwróć jednak uwagę, by było ono ustawione prostopadle do ściany, inaczej jedna z osób śpiących w łóżku zmuszona będzie na odczuwanie chłodu. Ważne jest również to, by nie przesadzić z dodatkami. Dodatki do sypialni, a zwłaszcza takiej, w której znajduje się ceglana ściana powinny być wybrane z umiarem.

Ściana z cegły – kuchnia

Jeśli wydaje Ci się, że ściana z cegły nie nadaje się do kuchni – nic bardziej mylnego! Wystarczy jedynie zadbać o jej odpowiednią impregnację i to w szczególnych przypadkach. Na przykład wtedy, gdy ściana z cegły w kuchni znajduje się tuż przy obszarze roboczym, czyli tam, gdzie gotujemy posiłki. Oprócz tego, takie rozwiązanie może świetnie sprawdzić się na ścianie, gdzie stoi drewniany stół. Nie wymaga ono dodatkowych zabiegów impregnacyjnych.

Ściana z cegły – łazienka

To również pomieszczenie, do którego pięknie pasuje cegła! W przypadku łazienki najlepiej sprawdzą się ceglane płytki wyłożone na przykład przy ścianie z wanną, nigdy po prysznicem. Ceglana ściana sprawdzi się również jako obudowa za sedesem. Jeśli zdecydujesz się na ścianę z cegły w swoim mieszkaniu, zwróć uwagę na to, by zapewnić jej odpowiednie oświetlenie – ściana z cegły podświetlana dodaje każdemu wnętrza przytulności i klimatu. Oprócz tego, pamiętaj, że ściana z cegły powinna być czyszczona preparatami do tego przystosowanymi.

Producent mebli drewnianych Katmandu zaprasza do zapoznania się z ofertą. Zapraszamy!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium