Schody ze szklaną balustradą – w jakim wnętrzu sprawdzą się najlepiej?

Schody ze szklaną balustradą – w jakim wnętrzu sprawdzą się najlepiej?

Schody ze szklaną balustradą to nowoczesne rozwiązanie, które prezentuje się elegancko i estetycznie, dlatego nie powinien dziwić fakt, że cieszy się tak dużą popularnością i zainteresowaniem. Czy elementy te są trudne do utrzymania w czystości? Niekoniecznie, pod warunkiem że wykorzystasz sprawdzone środki i sposoby. Zatem jak myć szklane balustrady, aby zawsze wyglądały atrakcyjne i schludnie? W dzisiejszym artykule znajdziesz odpowiedź na to pytanie. Zapraszamy do lektury!

Nowoczesne balustrady szklane – do jakiego stylu wnętrza?

Schody ze szklaną balustradą to znakomita propozycja do modernistycznie bądź loftowo zaaranżowanych domów i dwupoziomowych mieszkań. To styl, który wyróżnia elegancja, minimalizm, prostota i przyjemna dla oka surowość. Jednocześnie nowoczesne balustrady szklane mogą optycznie powiększać przestrzeń, co jest ich dodatkową zaletą.

Jeśli chcesz zdecydować się na schody ze szklaną balustradą, to koniecznie zadbaj o zaaranżowanie domowych pomieszczeń, wybierając styl, który będzie z nimi spójny i harmonijny. Zatem jakie elementy warto wybrać?  

[product id="256, 639, 336, 385, 65,571" limit="4" slider="true" onlyAvailable="true"]

Jak myć szklane balustrady? Jak utrzymać je w dobrej kondycji?

Balustrady ze szkła prezentują się znakomicie, ale tylko pod warunkiem, że są czyste i tym samym w pełni przejrzyste. Wtedy zachwycają swoim urokiem. Jakiekolwiek widoczne zacieki, plamy czy odbicia palców negatywnie wpływają na ich estetykę, dlatego też schody ze szklaną balustradą powinny być zawsze zadbane i starannie czyszczone, aby ich zastosowanie miało sens.

Jak myć szklane balustrady? Pamiętaj, że szkło to bardzo delikatny materiał, który jest podatny na uszkodzenia czy zarysowania, dlatego odpowiednie obchodzenie się z nim to podstawa. Warto do mycia wykorzystywać przede wszystkim dedykowane środki do czyszczenia szklanych powierzchni, których skład w większości przypadków opiera się na alkoholu. Składnik ten świetnie radzi sobie z wszelkimi zaciekami i pozostawia szło przejrzyście czyste. Bardzo istotne są także odpowiednie akcesoria. Wśród nich nie powinno zabraknąć ściereczek wykonanych z delikatnego materiału, najlepiej z mikrofibry. Niezwykle ważne jest regularne czyszczenie szklanych balustrad, gdyż niestety jest to materiał podatny na pojawianie zabrudzeń, szczególnie gdy w naszym domu lub apartamencie mieszkają także małe dzieci lub zwierzęta.

Jeśli nowoczesne balustrady szklane idealne wpisują się w Twój gust, to koniecznie zdecyduj się na takie rozwiązanie. Przy wykorzystaniu naszych wskazówek dotyczących mycia i pielęgnowania elementów wykonanych ze szkła, będziesz mieć pewność, że estetyka zostanie utrzymana na najwyższym poziomie.

Sprawdź inne artykuły na naszym blogu:

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium