Na jakiej wysokości zamontować wieszak?

Na jakiej wysokości zamontować wieszak?

Wieszak do przedpokoju na ubrania to niezbędny element tego pomieszczenia. Jest to mebel codziennego użytku i pozwala na względne utrzymanie porządku w przedpokoju. W dzisiejszym wpisie dowiesz się, na jakiej wysokości zamontować wieszak, by był praktyczny i wygodny w użytkowaniu. Omówimy również różne rodzaje wieszaków, dlatego zapraszamy do lektury wszystkich tych, którzy planują remont przedpokoju!

Jak dobrać wysokość wieszaka na kurtki?

Dzisiejszy wpis przyda się przede wszystkim tym, którzy nie tylko zastanawiają się, na jakiej wysokości zamontować wieszak, ale też nie mogą zdecydować się na jego konkretny kształt. Wysokość wieszaka na kurtki jest w dużej mierze uwarunkowana jego kształtem oraz stylem. Bardzo popularnym typem wieszaków są wieszaki ścienne, czyli takie które montuje się do ściany (tak jak półkę). Wieszak ścienny powinien być zamontowany na wysokości około 180 centymetrów. Chodzi o to, by górna krawędź wieszaka znajdowała się na tej wysokości. Haki są montowane mniej więcej na środku, dlatego sięgnięcie po kurtkę nie powinno stanowić problemu nawet dla osób niższych. Haczyk montowane są mniej więcej do 40 centymetrów poniżej wysokości. Wiemy już, na jakiej wysokości zamontować wieszak, zwróćmy teraz uwagę na inne rodzaje wieszaków oraz ich optymalną wysokość.

[product id="125, 137, 381, 377, 639,474" limit="4" slider="true" onlyAvailable="true"]

Wieszak do przedpokoju na ubrania może być również stojący lub mieć siedzisko (jak np. w przypadku wieszaków prowansalskich). Wieszak stojący powinien mieć maksymalną wysokość około 180 centymetrów. W przypadku wieszaka z siedziskiem należy zwrócić uwagę by wysokość siedziska wynosiła maksymalnie 50 centymetrów, a odległość między siedziskiem a hakami około 120 – 130 centymetrów. Wieszak podwójny do przedpokoju powinien mieć takie wymiary, ponieważ w innym wypadku kurtki i płaszcze będą zahaczać o siedzisko. Stanie się to nie tylko niewygodne w użytkowaniu wieszaka, ale też będzie wyglądać nieestetycznie i tworzyć wizualny bałagan. Co więcej, tak przechowywane płaszcze lub kurtki mogą się po prostu niszczyć. Przy montowaniu wieszaka należy więc zwrócić uwagę przede wszystkim na to, by wysokość wieszaka na kurtki umożliwiła swobodne przechowywania okryć wierzchnich z uwzględnieniem dbania o nie.

Liczymy, że powyższy wpis pozwolił odpowiedzieć na pytanie: na jakiej wysokości zamontować wieszak? Pamiętaj również o tym, by dobrany wieszak współgrał ze stylem wnętrza oraz resztą mebli, w które został wyposażony przedpokój. W przypadku wieszaków drewnianych nie zapominaj o ich odpowiedniej pielęgnacji – regularnie przecieraj je z kurzu oraz pilnuj, by nie miały kontaktu z nadmierną wilgocią. Jeśli twój przedpokój jest niewielki, ale pragniesz urządzić go w stylu prowansalskim, postaw na wieszak z siedziskiem oraz lustrem. W siedzisku może znajdować się schowek na rzadko noszone buty, a lustro optycznie powiększy wnętrze. Jeśli szukasz więcej inspiracji zapraszamy na naszego bloga, na którym znajdziesz poradniki dotyczące aranżacji praktycznie wszystkich pomieszczeń domu.

Sprawdź inne artykuły na naszym blogu:

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium