Materac piankowy czy sprężynowy? Co wybrać?

Materac piankowy czy sprężynowy? Co wybrać?

W trakcie aranżacji sypialni, oprócz dobrej jakości mebli, bardzo istotną rolę odgrywa dobór odpowiedniego materaca. Ma to wpływ nie tylko na zdrowie naszego kręgosłupa, ale również na jakość snu i docelowo samopoczucie. Jak wybrać odpowiedni materac? Co lepiej się sprawdzi – materac piankowy czy sprężynowy? Po odpowiedzi na te pytania zapraszamy do poniższego tekstu.

Jakie materace są lepsze piankowe czy sprężynowe?

Aby zdecydować, jakie materace są lepsze – piankowe czy sprężynowe, skupmy się na właściwościach każdego z nich. Zarówno materac sprężynowy, jak i piankowy, zdecydowanie mają swoje zalety, jednak nie u każdego się on sprawdzi. Wpływa na to szereg czynników – nasz wiek, ewentualne choroby lub schorzenia oraz upodobania. Zanim podejmiesz decyzję: materac piankowy czy sprężynowy, przeczytaj najważniejsze informacje o każdym z nich!

Materace piankowe polecane są szczególnie osobom, które mają problemy z bólem stawów, kręgosłupa oraz odcinka krzyżowego. Jego zdecydowanym atutem jest lekkość, dzięki czemu o wiele łatwiej go przenieść z miejsca na miejsce. Materac piankowy wykonany jest z pianki poliuretanowej, która idealnie dopasowuje się do krzywizn ciała użytkowników. Szczególnie popularnym wyborem są materace wykonane z pianki wysokoelastycznej lub termoelastycznej, prawdopodobnie dzieje się tak ze względu na ich trwałość.

[product id="373, 341, 112, 118, 87,39" limit="4" slider="true" onlyAvailable="true"]


Materac sprężynowy składa się ze sprężyn umieszczonych we wnętrzu, – zapewniają równomierne podparcie dla ciała. Popularnym rodzajem materacy sprężynowych są materace kieszeniowe, w których każda ze sprężyn umieszczona jest w specjalnej kieszonce. Dzięki temu materac kieszeniowy jest znacznie trwalszy, zapewnia siedem stopni twardości i sprawdzi się również dla par, w której jedna z osób jest nieco cięższa od drugiej.

Kiedy już zdecydujesz się na wybór konkretnego rodzaju materaca, nie zapomnij o tym, by odpowiednio dobrać jego twardość. Zależy ona między innymi od naszej wagi – jeśli się na tym nie znasz, koniecznie poproś specjalistę w sklepie o pomoc w doborze odpowiedniej twardości materaca.

Pamiętaj jednak, że materac piankowy czy sprężynowy (niezależnie od tego, co wybierzesz) powinien być pielęgnowany w odpowiedni sposób. Dobrym pomysłem może być zakupienie nakładki na materac, która nie tylko ochroni go przed niechcianymi plamami, ale też zwiększy żywotność materaca! Inną kwestią, o której należy pamiętać jest regularne wietrzenie materaca oraz obracanie go na drugą stronę. Nie zapominaj o praniu pokrowca na materac minimum raz w miesiącu!

Mamy nadzieję, że wpis okazał się pomocny i wiesz już co wybierzesz – materac piankowy czy sprężynowy. Po więcej inspiracji zapraszamy na naszego bloga, na którym regularnie pojawiają się nowe teksty! Znajdziesz tam nie tylko wskazówki dotyczące tego, jakie materace są lepsze - piankowe czy sprężynowe, ale również pomysły na aranżację małych pomieszczeń lub rady związane z doborem odpowiednich mebli.

Sprawdź inne artykuły na naszym blogu:

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium