Jak zorganizować przestrzeń wokół biurka?

Jak zorganizować przestrzeń wokół biurka?

Wrzesień już za pasem, a więc większość uczniów rozpoczęła naukę. Ostatnie tygodnie wakacji spędzają jeszcze studenci, ale i tak wkrótce nastanie październik i wszyscy siądą do swoich biurek pilnie się ucząc. W dzisiejszym wpisie podpowiemy, w jaki sposób zorganizować przestrzeń wokół siebie, by pracować o wiele efektywniej. Zwrócimy również uwagę na to, w jaki sposób wybierać meble do gabinetu, w szczególności biurka drewniane.

Dlaczego potrzebujemy miejsca do pracy?

Wielu wydaje się, że aranżowanie specjalnie wydzielonego miejsca do pracy to przesada i wymaga zbyt wiele zachodu. Jednak, jeśli kiedykolwiek przyszło Ci uczyć się lub pracować zdalnie – doskonale wiesz, jak ważna jest dobrze zorganizowana, czysta i przyjemna przestrzeń. W takim miejscu od razu chce się przebywać i pracować. Na takie odczucia składa się wiele czynników, ale pamiętaj o tym, że diabeł tkwi w szczegółach. Jak więc sprawić, by miejsce do pracy było o wiele bardziej przyjemne?

3 sposoby na przyjemniejszy gabinet

Zacznijmy od wspomnianych wyżej szczegółów, które choć z pozoru nieważne, bardzo wpłyną na samopoczucie i ogólny odbiór pomieszczenia.

• Kwiaty w każdej postaci zdecydowanie wpływają na stworzenie pozytywnej i spokojnej atmosfery we wnętrzu. Jeśli nie potrafisz odpowiednio zadbać o kwiaty – zdecyduj się na bukiety świeżych kwiatów lub dobierz gatunki, które poradzą sobie z małą ingerencją twoich rąk. Taką rośliną jest m.in. zamiokulkas lub skrzydłokwiat.

[product id="100, 375, 229,354, 215, 352" limit="4" slider="true" onlyAvailable="true"]• Miejsce na zdjęcia lub ulubione plakaty – przestrzeń do nauki lub pracy powinna być przede wszystkim Twoja! Zapełnij więc to miejsce swoimi ulubionymi zdjęciami, grafikami lub cytatami. Nad biurkiem możesz powiesić ulubione plakaty oprawione w ramkę.

• Dobrej jakości drewniane meble – wystarczy odpowiednie biurko do gabinetu, a praca od razu staje się przyjemniejsza. Zadbaj o to, by Twoje biurko z drewna było na tyle duże, by zmieścił się na nim kubek kawy, komputer i książki. Zbyt duże drewniane biurka dają impuls do znoszenia do pokoju coraz to więcej rzeczy – talerzy, miseczek – a tego oczywiście nie chcemy! Chaos nie pomaga w nauce, a tym bardziej w pracy.

Jak zaaranżować przestrzeń do pracy w bieli?

Najpopularniejszą aktualnie tendencją jest wykorzystywanie białych mebli przy aranżacji miejsca do pracy. Białe drewniane meble to wyznacznik minimalizmu, który jednocześnie porządkuje optycznie przestrzeń. To, czego nie może zabraknąć w tak urządzanej przestrzeni, to przede wszystkim białe biurko lub klasyczny biały sekretarzyk z drewna. Zadbaj o dobry dostęp do światła odpowiednio ustawiając drewniane biurko i zaopatrując się w dobrej jakości lampkę. Nie zapomnij również o wygodnym fotelu lub krześle i regale, na którym ustawisz wszystkie książki lub potrzebne dokumenty.

Dobrze zorganizowana przestrzeń do pracy naprawdę może pomóc w osiągnięciu większej efektywności. Jednak pamiętaj również o regularnym ruchu. Kiedy czujesz znużenie, lepiej przejdź się na spacer lub wykonaj kilka pajacyków.

Sprawdź inne artykuły na naszym blogu:

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium