Jak urządzić ogród przed wejściem do domu? Pomysły na aranżacje

Jak urządzić ogród przed wejściem do domu? Pomysły na aranżacje

Jak urządzić ogród przed wejściem do domu? Pomysły na aranżacje

Wejście do domu to Twoja wizytówka, to właśnie ogród zobaczą Twoi goście, ale też inni odwiedzający – kurier, przyjaciele, sąsiedzi. Dlatego warto, aby był powodem do dumy, starannie wypielęgnowany i odpowiednio skomponowany. Jeżeli jesteś w trakcie planowania aranżacji ogrodu na froncie domu, to służymy radą i pomocą. Z naszego wpisu dowiesz się jak urządzić ogród przed wejściem do domu i co posadzić przed domem. Możesz postawić na minimalistyczny trawnik, ale nawet w tym przypadku możesz na nas liczyć, bowiem przygotowaliśmy kilka trików na zagospodarowanie trawnika przed domem.

Jak urządzić rabatę przed domem?

Jest kilka zasad, których warto się trzymać urządzając ogród przed domem. Przede wszystkim unikaj bałaganu – to źle świadczy o domownikach. Dlatego staraj się, aby ścieżka przed domem i chodnik była zawsze zmieciona, trawnik zagrabiony, a krzaki i żywopłot przystrzyżony. Miejsce przed frontowymi drzwiami to nie jest odpowiednia lokalizacja na suszenie prania czy kompostownik. Warto stworzyć płynne przejście pomiędzy ogrodem, a domem, dlatego warto trzymać się nie tylko podobnej gamy kolorystycznej, ale też tworzyw. Cegła lub beton na ścianie, może się pojawić przy skalniaku. Jeżeli przestrzeń jest bezpieczna i czysta, warto przejść do sadzonek. Co posadzić przed domem? Najlepiej rośliny, które kwitną cały rok lub maksymalnie długo. Należą do nich bluszcz pospolity, golteria pełzająca czy cyprysik groszkowy. Możesz tez postawić na wymienność i sadzić naprzemiennie kwitnące latem i te kwitnące zimą, dzięki czemu front Twojego domu zawsze będzie zachwycał. Czy wiesz, jaki kompromis w ogrodzie sprawdzi się najlepiej, jak urządzić ogród przed wejściem do domu? Połączenie roślin jednorocznych i bylin z krzewami. Wśród idealnych roślin znajdziesz derenie, lilaki, kaliny, berberysy, bukszpany, jałowce, rododendrony i hortensje. Możesz pójść także w róże, które wbrew pozorom nie są tak wymagające. Masz mały ogródek? Dobierz do niego odpowiedniej wielkości rośliny. Nie przesadzaj z ogromnymi drzewami. Postaw na coś, co będzie subtelnie oddzielało Cię od sąsiadów, np. magnolie, jabłonie i klony.

 

 

Co posadzić przed domem?

Oprócz wyżej wymienionych sadzonek, warto się zastanowić jak zagospodarować trawnik przed domem? Poza roślinnością, ważny jest też wygląd trawnika. Zadbasz o niego dzięki automatyzacji w postaci automatycznemu systemowi nawadniania oraz kosiarce spalinowej, które sprawią, że murawa będzie równa i intensywnie zielona przez cały sezon. Czy wydzielenie miejsca na skupisko roślin, tzw. klomb jest domeną wyłącznie działek rekreacyjnych? Ależ skąd! Odpowiednio skomponowany i zadbany skalniak może urozmaicić gładki trawnik, pozbawiony zbędnych dekoracji. Jak więc urządzić rabatę przed domem? Możesz postawić na skromną, minimalistyczną kompozycję złożoną z donic lub sadzonek hortensji, pęcherznicy i lilaków.

Czy nasz przewodnik pt. „jak urządzić ogród przed wejściem do domu?” zawiera cenne wskazówki, które wykorzystasz we własnej aranżacji ogrodu frontowego? Staraliśmy się przytoczyć kilka wskazówek, dotyczących urządzania i planowania „jak urządzić rabatę przed domem”. Dla tych, którzy nie dysponują własnym ogródkiem również coś przygotowaliśmy. Mamy nadzieję, że wpisy blogowe „Jak urządzić balkon lub taras?” i „Jak zaaranżować balkon na lato?” przybliżą Cię do stworzenia przytulnej, ale też pełną kwiatów i roślin małej strefy relaksu.

Sprawdź inne artykuły na naszym blogu:

 

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium