10 pomysłów na zabawy sylwestrowe z dziećmi

10 pomysłów na zabawy sylwestrowe z dziećmi

Sylwester z dziećmi to oczywiście zupełnie coś innego, niż sylwestrowy wieczór spędzony we dwóje. Mimo wszystko również może być ciekawy i pełen radości! W dzisiejszym wpisie przygotowaliśmy 10 pomysłów na zabawy sylwestrowe z dziećmi. Znajdziesz tu oczywistości, jak np. wspólne przygotowanie przekąsek, ale również kilka ciekawych inspiracji. Mamy nadzieję, że się przydadzą, a zabawa sylwestrowa będzie niezapomniana!

1. Przygotowywanie sylwestrowych ozdób

Brzmi dość banalnie, ale rzadko kiedy mam czas, by się tym zająć. A tym bardziej – skąd czerpać pomysły na takie ozdoby? Spokojnie, przychodzimy z kilkoma propozycjami na sylwestrowe ozdoby. Możesz również śmiało poszukać inspiracji w Internecie.

Nasze pomysły to m.in. kolorowe serpentyny z papieru oraz disco – bombki. Opcja pierwsza jest banalna – wystarczy papier, klej i nożyczki. W przypadku opcji drugiej – zaopatrz się w plastikowe bombki, połam stare płyty CD i obklej bombkę świecącymi kawałkami.

2. Wspólne przygotowanie przekąsek

Ta opcja również nie wydaje się być niczym zaskakującym, ale pamiętaj, że sylwestrowy czas wymaga niebanalnych rozwiązań! Więc tym razem zamiast standardowych ciasteczek i słonych przekąsek, przygotuj coś zaskakującego! Możesz między innymi przygotować kolorowe kieliszki.

Co należy zrobić? Rozpuść czekoladę w kąpieli wodnej, następnie zanurz w niej brzegi kieliszka. Na drewniany stół wysyp posypkę do ciast, połóż na niej brzegi kieliszka tak, by posypka przykleiła się do czekolady i gotowe!

Jeśli masz czas, możesz również przygotować wesołe kanapki pełne warzyw (z ogórkowymi uśmiechami, wąsami z sałaty itd.). Ciekawą alternatywą są również ośmiorniczki z parówek czy mini-pizze.

3. Przebierzcie się!

Zajrzyjcie do szafy z drewna i postarajcie się przygotować przebrania sylwestrowe. Możecie oczywiście skorzystać z wypożyczalni, jednak o wiele więcej frajdy przyniesie Wam stworzenie przebrania z tego, co już posiadacie. Następnie zabawy, przekąski i muzyka mogą być stylizowane na bajki, których postacie odgrywacie.

4. Mini disco

Które dziecko nie kocha tańczyć? Mini disco polega między innymi na powtarzaniu nauczonego wcześniej układu choreograficznego. W Internecie pod tą nazwą znajdziesz mnóstwo piosenek oraz gotowych układów, które zaktywizują Twoje dziecko! Przesuń drewniane meble i przygotuj profesjonalny parkiet!

5. Wieczór bajek

To może bezpośrednio nie jest zabawa, ale w sylwestrową noc można stworzyć swoim dzieciom namiastkę nocnego kina. Jeśli masz rzutnik – efekt będzie jeszcze lepszy! Przygotujcie przekąski, wygodne poduszki, cieplutkie koce i zajmijcie na całą noc łóżko drewniane!

[product id="400, 638, 575, 566,430, 546" limit="4" slider="true" onlyAvailable="true"]

6. Planszówki

Gry planszowe to świetna alternatywa spędzenia wolnego czasu z nieco starszymi dziećmi. To nie tylko czas spędzony wspólnie, ale również czas nauki i logicznego myślenia, który jest zdecydowanie przyjemny! W sylwestrowy wieczór usiądźcie przy rodzinnym drewnianym stole, przygotujcie napoje i zagrajcie w ukochane gry!

7. Gra w podchody

Pomysł skierowany zarówno w stronę młodszych domowników, jak i samych rodziców. W obecnej sytuacji oczywiście nie powinny być to podchody w lesie, czy mieście, ale raczej w prywatnym ogrodzie lub po prostu w domu.

Gra w podchody może być przeprowadzona niezależnie od ilości dostępnego miejsca – sprawdzi się zarówno w wielkich domach jak i niewielkich mieszkaniach. Wystarczy jedynie uruchomić swoją wyobraźnię. Celem podchodów może być jakaś sylwestrowa aktywność (np. tańce, oglądanie bajek) poprzedzona drobnymi zadaniami i zagadkami. To zaktywizuje dzieci i dorosłych, co pozwoli później na odpoczynek. Jeśli Twoje mieszkanie jest nieduże, schowaj zagadki i zadania w nieoczywistych miejscach: na drewnianej półce, w szafkach kuchennych, pod kocem, w witrynce itd. Duża drewniana szafa może być również dobrym miejscem do schowania karteczek z zadaniami.

8. Sylwestrowy koncert

Razem z dziećmi weź do rąk instrumenty i postarajcie się stworzyć muzykę. Zabawa będzie o wiele ciekawsza, jeśli będą to instrumenty wykonane własnoręcznie. Jak?! Stwórz na przykład grzechotki z metalowego pudełka wypełnionego ryżem, bębenek z pudełka po świątecznych prezentach, przyda się też zwykły garnek i sztućce. Połączcie się z dziadkami przez dowolny komunikator i zaprezentujcie Waszą muzykę!

9. Noworoczne życzenia

W sylwestrowy wieczór postaraj się usiąść przy drewnianym stole i wraz z dziećmi stworzyć wierszyk z noworocznymi życzeniami. Następnie prześlijcie je do znajomych i rodziny – można nagrać wierszyk z podziałem na role wykorzystując kamerę w telefonie.

10. Postanowienia noworoczne

Zachęć dzieci do stworzenia listy z noworocznymi postanowieniami. Sposobów jest kilka – jeśli to starsze dzieci – napiszcie razem listy i zapakujcie je w koperty. Następnie otwórzcie je dopiero za rok i sprawdźcie, co się zmieniło i czy postanowienia udało się zrealizować.

Dla młodszych dzieci ciekawą opcją może być przygotowanie listy postanowień wykorzystując przeróżne formy plastyczne. Przykładowo: dziecko może zrobić plakat z postanowieniami, a następnie z pomocą rodzica oprawić i zawiesić w pokoju na ścianie. Taki plakat może zdobić przestrzeń nad łóżkiem albo stać na drewnianej komodzie.

Sprawdź inne artykuły na naszym blogu:

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium